Giresun

CHP’Lİ 40 MİLLETVEKİLİ GİRESUNLULARLA BULUŞTU/Görüntülü haber

SEYİT TORUN:" "HEP BİRLİKTE EL ELE VEREREK, ÜLKEMİZİ BU KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ"

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığındaki 40 kişilik parti heyetinin Giresun programı, basın toplantısıyla başladı.CHP'Lİ 40 MİLLETVEKİLİ GİRESUNLULARLA BULUŞTU/Görüntülü haber Fındık Pazarı mevkisinde düzenlenen toplantıda konuşan Torun, “ülkenin dört bir yanında milletle birlikte olmaya devam ettiklerini söyledi. Torun, 15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, “CHP olarak, amasız ve fakatsız tüm darbelerin karşısındayız. Halkın iradesinin üzerinde bir güç tanımadık, tanımıyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki, siyasi fırsatçılık yapıp, milletimize bir sivil darbeyi yaşatanlara da karşı olduk, bundan sonra da karşı olmaya devam edeceğiz” dedi.
Rize’de yaşanan sel felaketinde yaşananları incelemek için yöreye gideceklerini söyleyen Torun, “Şunun altını çizmek isterim ki; sel felaketleri bu coğrafyanın kaderi olmaktan çıkarılmalıdır. Bunun tedbirini alacak olan da ülkeyi 19 yıldır yöneten siyasi iktidardır. Rize’deki sel felaketinin nedeni de bu coğrafyanın gerçeğini görmezden gelip, bir türlü kalıcı önlemler alınmamasıdır” değerlendirmesi yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini eleştiren Seyit Torun,”vatandaşımız bu ülkede kimin siyasi hırsızlık yaptıını çok iyi biliyor. Erdoğan bakanlarımızın çalışmalarına sahip çıkıyorum derken şirketinden kendi bakanlığına dezenfektan satan bakanından bahsediyor galiba. Kusura bakmayın, biz de yolsuzluğa sahip çıkacak belediye başkanı yoktur. Erdoğan illa bir siyasi hırsız arıyorsa, önce millet iradesinin çalınmak istendiği İstanbul seçimlerine baksın. Sandıkta kazanamadığı yetkiyi masa başında çalmaya çalışanlara baksın” diye konuştu.
Giresun’un ve Ordu’nun en büyük sorununun fındıktaki belirsizlik olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Bu iktidar maalesef bir fındık politikası belirlemekten aciz durumdadır. Hasat mevsimi geldi, hala fiyatla ilgili bir açıklama yok. İşçi ücretleri ve bazı maliyetler açıklandı, fındığın fiyatıyla ilgili açıklama yok. 15 gün sonra bahçelere giriyoruz. Ama fiyatı bilmiyoruz. Biz Giresun’dan bir kere daha çağrıda bulunuyoruz: Genel başkanımızın ifade ettiği gibi fındık fiyatı üretici bahçeye girmeden 35 lira olarak açıklanmalıdır” dedi.
Güney çevre yolu konusunda 10 yıldır iktidarın Giresunluları kandırdığını söyleyen Torun, sözlerini “Büyük sorunlarımız olabilir. Ama hep birlikte el ele vererek, ülkemizi bu karanlıktan kurtarıp aydınlığa çıkaracağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak milletimizin eğilen başını kaldırmak, asılan yüzünü güldürmek için durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz ve herkes emin olsun. İnşallah ilk seçimde iktidar olacağız ve ülkemizi baştan aşağı saran bu bozuk düzeni değiştireceğizB”sözleriyle tamamladı.
Seyit Torun, açıklamaların ardından Rize’ye sel bölgesine giderken, CHP milletvekilleri toplantı sonrasında il merkezi ve ilçelere dağılarak; sendikalar, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kanaat önderleri ile esnaf ve vatandaşları ziyaret edecek, vatandaşların sorunlarını dinleyecek ve çözüm önerilerini anlattılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir