Giresun

CHP’DEN VALİ KARAHAN’A DESTEK

CHP İl Başkanı Necati Tığlı ve Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker ve beraberindeki il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Vali Hasan Karahan’ın- makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Tığlı, “Gayet samimi ve dostane bir ortamda geçen ziyarette Sn.Valimize ilettiğimiz konularda samimi cevaplar aldık. Öncelikle aksayan elektrik şirketimiz AKSA’nın ve elektrik kesintilerinin altyapıların eski olması dolayısıyla sık sık oluşan arızalara karşı şirket yöneticileriyle toplantı yapıldığını, şirketin alt yapı için ciddi bir yatırım sözü verdiğini ve bunun takipçisi olacağını bildirdi” dedi.

2016-55-3

Çavuşlu Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın çöp tesisini mahkeme kararıyla mühürlemesini değerlendiren Tığlı, başkanı ‘yetkisi olmadığı halde şov yapmakla’ suçladı. CHP İl Başkanı Tığlı “ Tesisin, Valilik ve Giresun Belediyesi öncülüğünde tüm ilçe belediyelerinin oluşturduğu Katı Atık Birliği tarafından  çok ciddi bir yatırımla hayata geçirildiğini ve tüm çevresel olurlar alındıktan sonra işletmenin hizmete açıldığını ve faaliyetine devam ettiğini ve edeceğini, çöpün tüm belediyeler ve Valiliğin ortak sorunu olduğunu ve ortak yatırımla çözüldüğünü belirtti.

 Başkanlar açıklamalarında, Giresun için valiliğin yapacağı her türlü çalışmada yardım ve desteklerinin olacağını belirterek Vali Beye çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir