Giresun

CHP’DEN LİMANDAKİ YAPILAŞMAYA TEPKİ

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Liman sahasındaki yapılaşmaya tepki gösterdi. Türker,  “şehrimizin denizle buluşmasını engelleyen yapılara imza atan, bu devasa çirkin depoların buraya dikilmesine katkı sağlayan ve engellemeyen yetkilileri kamu oyunun kanayan vicdanına bırakıyorum” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Hakan Türker Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na da çağrıda bulundu ve  “özellikle bu depoların yapımının tartışıldığı sıralarda girişimlerde bulunduğu belirtilen, yerel gazetelerimizde boy boy “depoya dur dedi, teşekkürler Başkan” manşetlerinin atıldığı Sayın Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu da elini vicdanına koyarak göreve davet ediyorum” ifadesini kullandı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, açıklamasında şunları söyledi:” Hiçbir olumsuz yönü olmayacak diyen yetkilileri toz duman istilası altında kalmış mahallelerimizi, sokaklarımızı, bölgeye komşu park ve iş yerlerini ziyarete davet ediyorum. Yaşanan trafik yoğunluğuna ve olumsuzluğuna şahit olmaya davet ediyorum.

İstihdam, yatırım diye bilinçsizce bağıranları, sermayenin adeta sözcülüğünü yapanları, işletmenin esnaflarımıza, nakliyecilerimize, şehir ekonomimize ne gibi katkısı var, yoksa aksine terim yerindeyse yine ekmeği elin oğlu mu yiyor?

İlk etapta 250 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilen yerde kaç kişinin çalıştığı ve bunlardan kaçının hemşerimiz olduğunu kamu oyuna açıklamaya davet ediyorum”.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir