Siyaset

CHP’DEN GÖĞÜS TEPKİSİ

GİRESUN GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİNİN KAPATILMASINA İLK TEPKİ CHP'DEN GELDİ…

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, ilimizin göç, işsizlik ve yeni iş olanakları gibi ana sorunlarının çözülmediğine dikkat çekerek, “ Şehrimizde kurulmuş olan onlarca devlet kurumu ve irili ufaklı yüzlerce iş yeri ardı ardına kapanıyorken bu yitirdiklerimizin arasına maalesef yenileri eklenmektedir. Bunun en son örneği ise uzun yıllardır halkımıza hizmet veren Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi’dir” dedi.

Bektaşoğlu, Göğüs Hastanesi’nin kapatılmasına yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi. “Uzun yıllardır hastalarına hizmet veren bir branş hastanesi olan Göğüs Hastanemiz anlaşılmaz bir tavırla kapatılıp Devlet Hastanesi bünyesine katılmak isteniyor” diyen CHP ilçe başkanı, “ 120 yatak kapasitesi, yoğun bakım ve tıbbı laboratuar gibi birimleri bünyesinde barındıran bu önemli kurum neden ortadan kaldırılmak veya küçültülüp Devlet Hastanesi içinde yer alacak bir birime çevrilmek istenmektedir? Kapanan SSK (Kale Devlet) Hastanesi  ve eski devlet hastanesi örneğinde olduğu gibi  özellikle hastanenin olduğu bölgelerimizde yaşayan ve evine ekmek götürmeye çabalayan  esnaflarımıza  yeni bir mağduriyet mi yaşatılmak isteniyor?” diye sordu.

Burak Bektaşoğlu açıklamasında  şu görüşleri dile getirdi: Daha önce iki devlet hastanemiz bulunuyordu, bu iki hastane kapatılıp yatak sayısı da azaltılarak tek bir hastane haline dönüştürülmüştü şimdi bir üçüncü hastane daha kapatılıp yine tek bir hastanenin çatısı altına sokulmasındaki asıl amaç nedir?

Bu yapılması planlanan uygulama ile göğüs hastanesi tarihe karışacak ve böylelikle özellikle son 11 yılda bir bir kapanan devlet kurumları arasına bir yenisi daha eklenecektir. Böylelikle devlet yatırımlarından komşu illerinin çok çok gerisinde pay alabilen Giresun’umuza bir darbe daha indirilmek istenmektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak Giresun’un değerlerine ve kurumlarına sahip çıkmayı bir Giresunluluk görevi kabul edip bu uygulamanın derhal gözden geçirilmesini umuyoruz. Zira artık Giresun’un kaybedecek ya da elinden alınacak tek bir kurum ve kuruluşa  dahi tahammülü kalmamıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir