Giresun

CHP’DEN ‘BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ’TEPKİSİ

CHP Giresun Gençlik  Gençlik Kolları ve üyeleri Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği’ne ait evlerde kalan 45 öğrenciye bir öğretmen tarafından cinsel istismarda bulunulması sonrasında yaşanan olayları protesto etti. Bugün adliyeye giden gençler, vakıf ve dernek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye çıkışında açıklama yapan CHP gençlik kolu üyeleri,  soruşturmanın sadece öğretmen hakkında olmasını eleştirdiler.

12274539_1000966683290441_3317557512815094192_n

Yapılan açıklamada, “Çocukların Ensar Vakfı,KAİMDER ve bu tüzel kişiliklerin gözetiminde barınma ihtiyaçlarını gidermesinden dolayı bu cinsel istismarı işleyen ve ilgili kamu görevlileri,çocukların bakımını üstlenmiş kişiler,Ensar Vakfı Karaman  Şubesi  ve Karaman İmam Hatip Mezunları derneğinin bu fiilden sorumlu olduğu aşikardır.

Şüpheliler ve soruşturma sırasında ilgili suçları işlediği konusunda şüphe oluşanlar hakkında soruşturma yürüterek kamu davası açılması ve şüphelilerin cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Diyanetin ‘’bir babanın kızına şehvet duyması nikah düşürmez’’ açıklamasının ardından Diyanet İşleri Bakanı Mehmet Görmez’i ziyaret eden  Aile Ve Sosyal Politikalar    Bakanı Sema   Ramazanoğlu’ndan geçen gün Ensar Vakfında yaşanan tecavüz olayı ile ilgili daha cüretkar bir açıklama geldi. Bakan ‘’ bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile önplana çıkmış bir kurumumuzu ,karalamak için gerekçe olamaz. Biz Ensar Vakfını tanıyoruz, hizmetlerinide takdir ediyoruz’’dedi. Bizler AKP’ li bakana ve dün mecliste bu utançla ilgili komisyon kurulmasını reddeden AKP’ li vekillere soruyoruz: Bir kereden birşey olmaz ne demektir!!

Bakan ve vekillerin çocuk sevgisi var mıdır!!

Cinsel    istismara uğrayan 45 kardeşimiz ve nicelerinin veballeri AKP’ li bakan ve vekillerin boynunadır!!!

Bizler CHP Giresun il gençlik örgütü olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu bir kereden birşey olur diyerek istifaya çağırıyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir