Giresun

CHP’DEN AYTEKİN ŞENLİKOĞLU’NA ‘İŞÇİ KIYIMINI DURDURUN’ ÇAĞRISI

CHP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Giresun Belediyesi’nde iş akitleri feshedilen işçilerle ilgili değerlendirmelerde bulunularak, Başkan Aytekin Şenlikoğlu’na tepki gösterildi.

Şenlikoğlu yönetiminin işçilere 5 aydır, görev yeri değişiklikleri ile mobbing uyguladığı, istifaya zorladığı iddia edilen açıklamada,   “yanlış yapıyorsunuz, hata yapıyorsunuz. Yapmış olduğunuz tebligatta ülkenin ekonomik durumundan dem vurarak, işçi arkadaşlarımızın iş akitlerinin fesih edildiğinden bahsediyorsunuz. Ülkenin ve şehrin ekonomik durumunun sorumlusu çıkardığınız veya çıkarmayı planladığınız işçiler değil mensubu olduğunuz iktidar partisi olduğunu hatırlatmak isteriz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, önceki başkan Kerim Aksu döneminde tek bir kişinin işten çıkarılmadığı belirterek şu görüşlere yer verildi: “Seçim öncesi beyanatlarınızda “Belediye çalışanlarının teminatı benim dediniz.” Beş ayda ne değişti ve söylediklerinizi ne çabuk unuttunuz. Yoksa Binali Yıldırımın dediği gibi seçim dönemi söylenenle sorumluluk sahibi olunca yapılanlar gerçekten de farklı mı oluyor?

İşine giden, mesaisine dikkat eden hiç kimsenin işinden olmayacağını söyleyip önce fen işlerine gönderdiğiniz, istifa etmeyince temizlik işçisi yaptığınız işçileri işten çıkarmayı 1 Mayıstaki açıklamalarınızla bağdaştıramıyoruz”.

Aytekin Şenlikoğlu’na “işten çıkaracağınızı söylediğiniz çalışanları hangi kriterlere göre işten çıkarıyorsunuz?” diye soran CHP, “keyfi, partizanca, fısıltı – dedikodu üzerine, sosyal medyada iz sürerek çalışanlar üzerinde yarattığınız korku ve tedirginlik havasından derhal vazgeçmenizi öneriyoruz. Giresun, sizden seçim döneminde açıkladığınız projeleri hayata geçirmenizi bekliyor. Zaten kıt kanaat geçinmeye çalışan, kimi yeni aile kurmuş, görev değişikliği yapmanıza rağmen çocuğunun rızkı için çalışmaya devam eden insanları, hele hamile personelinizi çıkarmanızı değil” diye seslendi.

CHP’nin açıklaması şu cümlelerle sürdü: “ Yıllarca muhalefet belediyeciliği şehre bir şey kazandırmaz, iktidar belediyesi olursak bütün problemleri çözeriz dediniz, ancak daha beş ay geçmeden sürekli şikâyet etmeye başladınız.

Sn. Başkan “Benim şehrim Giresun” diyorsunuz. Merak ediyoruz bu personeller Giresun’un çocukları değil mi?

Son olarak, Sn. Belediye Başkanına çağrımız, işçi kıyımını ivedi durdurması, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde zaten haddini aşan işsizler ordusuna yeni insanları katarak, insanları açlığa mahkûm etmemesidir!

Giresun Halkı bilsin ki alın teriyle çalışan, emek veren belediye çalışanları yalnız değildir! Cumhuriyet Halk Partisi işçinin emekçinin yanındadır ve Partimiz üyesi olsun-olmasın işten atılan her emekçinin yanında yer alacak, bu kıyımı durdurmak için her türlü hukuki ve siyasi desteği verecektir”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir