GiresunSiyaset

CHP’DEN ANDIMIZIN KALDIRILMASINA TEPKİ

CHP Giresun Gençlik Kolları, 'Andımız'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıkladığı demokratikleşme paketiyle kaldırılmasına pankartla tepki gösterdi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Türker, yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi: 

Sabahın soğuğunda bir elinde kendinden ağır okul çantası, diğer elinde annesinin hazırlamış olduğu içersinde az ekmek az peynir ve az zeytinli beslenme çantaları ile okullarına giden, her gün tıpkı ilk günkü gibi, aynı heyecanla, aynı gururla, sesi kısılıncaya kadar ya güneşin altında terleyerek, ya da soğuğun tam ortasında tir tir titreyerek, hep bir ağızdan “varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!” diyerek gururla haykıran bir nesiliz, bir nesilin çocuklarıyız bizler.

Demokratikleşme paketi adı altında çıkarılan pakette gaflet, dalalet ve hıyanet içersinde olanlara sesleniyoruz. %10’luk seçim barajı ile ilgili olarak biz mi getirdik ki biz kaldıralım, bizden önce de vardı diyenlere sesleniyoruz; Ey efendiler, Andımızı sizler mi getirdiniz ki sizler hiç çekinmeden, umursamadan, milli birlik ve beraberliği parçalayarak Kuavva-i Milliye ruhunu yok edercesine kaldırıyorsunuz. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir