GiresunSiyaset

CHP’DE MECLİS SANCISI

BELEDİYE MECLİSİ İÇİN 27, İL GENEL MECLİSİ İÇİN 9 KİŞİ BAŞVURUDA BULUNDU. ADAYLARI ÖN SEÇİMLE DELEGELER BELİRLEYECEK

CHP Genel Merkezi’nin açıkladığı takvime göre, meclis üyelikleri için başvurular dün sona erdi. Belediye Meclisi için 27, Giresun İl Genel Meclisi üyeliği için 9 kişi aday adaylığı müraacatında bulundu. CHP meclis üyelerini önseçimle belirleyecek. 

CHP’den bu konuda bir açıklama yapılmadı, hatta sır gibi saklandı ama; Giresun Belediye Meclisi Üyeliği için 27 kişinin aday adaylığı için başvuru yaptığı öğrenildi. Şimdiki mecliste görev yapan aralarında eski DYP İl Başkanı Şafak Hisarkaya, bir süre önceye kadar Belediye Başkan Yardımcısı olan Ömer Cinel ve Başkan Kerim Aksu’nun en çok güvendiği isimlerden olan İmar Komisyonu Başkanı Ahmet Yusufaağaoğlu ve toplam 8 kişi meclis üyeliği için yeniden aday adaylığı talep etmedi.

CHP eski İl Başkanlarından Murat Ersoy ve İsmail Öveç, eski gençlik kolları başkanı Hakan Türker, İl Kadın Kolları Başkanı Kamer Uzuner ve Ferit Özkan, müracatta bulunan yeni isimler arasında yeraldı.

İşte CHP’nin Giresun Belediye Meclisi Üyeliği başvurusu yapan aday adayları: Orhan Kurt, Muzaffer Hayati Tökez, Elvan Oktay Tekin, Atıfet Alpaslan, Mustafa Saraydemir, İsmail Yılmaz, Serdar Dilli, Metin Yılmaz, Şinasi Kabacaoğlu, Eyüp Güray Gökçin, İsmail Öveç, Nilüfer Yılmaz, Ferit Özkan, Atıf Tığlı, Hayrettin Çıtlak, Hava Aksu, Kamer Uzuner, Hakan Türker, Murat Ersoy, Ali Ayhan, Hatice Oral, Şükrü Ertürk, Emine Altun Şenel, Çetin Canikli, Mehmet Caner Özdemir, Erdinç Hıdımoğlu…

Giresun Merkez İl Genel Meclisi üyeliği için ise; Mustafa Aran, Tahsin Dervişoğlu, Türker Salbacak, Mualla Yıldıran, Eyüp Çiftçi, Mazhar Kabasakal, Figen Kalafat, Mehmet Yılmaz ve Mehmet Aksu müracaatta bulundular.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir