GiresunSiyaset

CHP’DE KERİM AKSU KESİN GİBİ..

CHP, Mart 2014’te yapılması öngörülen yerel seçimlere yönelik adaylık belirleme takvimi yaklaşırken parti kulisleri bayram sonrası yeniden hareketlenecek.

Parti kulislerinde İstanbul’da, partiye müracaatı ve PM’de üyeliğinin tekrar kabul edilmesi halinde Mustafa Sarıgül’ün adaylığı kesin gibi.  Ankara için Muharrem İnce, İzmir için ise kabul etmesi durumunda Kocaoğlu’nun isimleri ön plana çıkıyor. Kulislerde Aydın’da Özlem Çerçioğlu, Ordu’da Seyit Torun, Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Sinop’ta Baki Ergül, Giresun’da Kerim Aksu ile devam edileceği, Trakya’daki üç kentte de mevcut başkanların yeniden aday gösterme eğiliminin öne çıktığı belirtiliyor.

Aksu dışında Giresun’da bir başka aday müracaatı yok…

İL GENEL MECLİSİ İÇİN 9 KASIMDA YARIŞ VAR…

CHP, Giresun’un Bulancak, Piraziz, Görele ilçelerinde kurulan sandıklar başkan adaylarını belirledi. Şimdi ise sırada 9 Kasım’da yapılacağı duyurulna il genel meclisi adaylarını belirlemek için yapılacak seçimler var.  İlçelerde önceki dönemdeki  isimlerle seçime katılması beklenen CHP’de asıl yarış Giresun merkezde yaşanacak. Burada listenin yenilenmesi bekleniyor. Merkez İl Genel Meclisi üyeliği için Mustafa Aran, Tahsin Dervişoğlu, Türker Salbacak, Mualla Yıldıran, Eyüp Çiftçi, Mazhar Kabasakal, Figen Kalafat, Mehmet Aksu ve Veteriner Hekim Mehmet Yılmaz müracaatta bulundular.

CHP belediye meclisi adaylarını da 27 isim arasından belirleyecek. Ancak bu sayı artabilir. İşte CHP’nin Giresun Belediye Meclisi Üyeliği başvuru yapan aday adayları: Orhan Kurt, Muzaffer Hayati Tökez, Elvan Oktay Tekin, Atıfet Alpaslan, Mustafa Saraydemir, İsmail Yılmaz, Serdar Dilli, Metin Yılmaz, Şinasi Kabacaoğlu, Eyüp Güray Gökçin, İsmail Öveç, Nilüfer Yılmaz, Ferit Özkan, Atıf Tığlı, Hayrettin Çıtlak, Hava Aksu, Kamer Uzuner, Hakan Türker, Murat Ersoy, Ali Ayhan, Hatice Oral, Şükrü Ertürk, Emine Altun Şenel, Çetin Canikli, Mehmet Caner Özdemir, Erdinç Hıdımoğlu…

Ancak CHP belediye meclisi için üyeler dışında başvuru almaya devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir