Giresun

CHP: ” VİRÜS TABLOSUNUN SORUMLUSU YEREL YÖNETİCİLER”…

Giresun’un koronavirüs vaka artışına göre yüksek riskli il kategorisinde değerlendirilerek normalleşme kararlarının dışında tutulmasına ilişkin ilk değerlendirme, CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’tan geldi. Yapılan uyarılara rağmen doğru yönetilmediğini iddia eden Bektaş, vaka artışının sorumlusu olarak yerel yöneticileri gösterdi.
Yazılı bir açıklama yapan Başkan Bektaş, “Son açıklanan tablo da diğer etmenlerin yanında İl Hıfzısıhha Kurullarının başarı karnesi niteliğindedir. Pandemi ile mücadelede örnek davranışlar sergilemesini beklediğimiz Hıfzısıhha Kurulu yetkililerinin kendi davranışlarını da acilen sorgulaması gerekmektedir” dedi.
“YEREL YÖNETİCİLER BU TABLOYU NASIL AÇIKLAYACAK”
Murat Bektaş açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu: “Kalabalık merasimlerde binlerce kişiyle yan yana gelip sonra Gazi Caddesi’ne girerken HES kodu okutarak, davullu-zurnalı, meşaleli etkinliklerde “lebalep” tribünlere el sallayıp sonra vatandaşa maske mesafe öğütleri vererek vaka sayılarını düşüremeyeceğimizi de görmüş olduk. Sağlık Bakanı bile özür dilemişti ama yerel idarecilerin oluşan bu tabloya ilişkin kamuoyuna ne gibi bir izahta bulunacağını merakla bekliyoruz”.
Murat Bektaş açıklamasında Giresunlulara çağrıda bulanarak mavi kategoriye geçmek için kurallara hassasiyetle uymaları çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir