GiresunSiyaset

CHP REFERANDUM İÇİN TOPARLANIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanlığı tarafından bugüne kadar milletvekilliği, belediye başkanlığı ve il başkanlığı görevini yürütmüş olanlar bir araya geldi.

CHP REFERANDUM İÇİN TOPARLANIYOR

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, toplanıtı sonrasında yaptığı açıklamada, "CHP özellikle de bu dönem her zamankinden daha fazla kaynaşmalı, referandumda zaten HAYIR çıkacak. Ancak biz daha güçlü bir “Hayır” çıkması için güçlerimizi birleştireceğiz. Şimdi gerçekten tek yürek olup çalışma zamanı” dedi.

Toplantıda bütün katılanların söz alarak gündem değerlendirmesi yaptığını ifade eden Tığlı, Türkiye’nin geleceğini tek adama teslim etmeyeceklerinin, demokrasiyi koruyacaklarının bir kez daha altını çizdi.

CHP İl Başkanı Tığlı referandumda neden HAYIR diyeceklerini de 10 maddede şöyle açıkladı:

– Tek adam rejimi kurulacak, tek adam hem hükümet, hem meclis, hem de mahkeme olacak. Rejim değişecek, Cumhuriyet fiilen ortadan kalkacak.

­-Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinde değilse devlet kapısında yerin olmayacak.

-­Başkan kanun yerine geçen kararname çıkarabilecek. Meclisi feshedebilecek. Meclis ile milletvekillerinin etkisi ve yetkisi olmayacak. Herşeye bürokrasi hakim olacak. Seçtiğin milletvekilinden hizmet isteyemeyeceksin. ­

-Başkan, başkan yardımcıları ve bakanlar suç işlemeleri halinde 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak.

­-Hakimler ve savcılar başkanın sözünden çıkamayacak. Başkan hak ve hukuk tanımaz zorba biriyse seni koruyacak hiç kimse olmayacak. Can ve mal güvenliğin kalkacak.

­-Ekonomi, piyasa, ücretler, maaşlar tek adamın keyfine kurban edilecek. Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek. ­

-Tek adamın aklı her şeyin üstünde olacak. Devlet ve toplum hayatında dayanışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler olmayacak. Çatışma, kutuplaşma ve terör için en uygun zemin oluşacak. Çatışma ve terör artacak.

­-Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Buraların hepsi “başkanın partisine” göre düzenlenecek.

– ­Başkan devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olacak. ­

-Başkan padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir