Giresun

CHP OHAL HUKUKSUZLUKLARINI İNCELİYOR

CHP DARBE GİRİŞİMİ VE HUKUKİ SÜRECİ İZLEME KOMİSYONU KURDU. MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU “FETÖ’YLA MÜCADELEYE KATKI SUNUYORUZ. BU SÜREÇTE AYRICA HAK MAĞDURİYETİNE UĞRADIĞINI İDDİA EDEN YURTTAŞLARIMIZIN DA YANINDAYIZ. YERELDE OLUŞAN BİLGİ VE BELGELERİ KOMİSYONA AKTARIP HÜKÜMETLE, KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”DEDİ  

CHP Genel Merkezi 15 Temmuz darbe girişimini incelemek üzere Milletvekili ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan bir komisyon kurdu. Darbe Girişimi ve Hukuki süreci izlemek üzere kurulan komisyonda, Ergenekon mağdurlarından İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Parti Meclisi üyesi Teğmen Mehmet Ali Çelebi ile eski yargıçlar Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Parti Meclisi üyesi Ali Özgündüz yer aldı.

Bu konuda bir açıklama yapan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, komisyonla bağlantılı olarak kendilerinin de yerelde il ve ilçe örgütleriyle çalışma yapacaklarını belirterek “iktidarın FETO ve darbecilerle mücadeleyi hedef alan çalışmalarına başından beri destek veriyoruz. Bu amaçla TBMM’de milletvekillerimizin de yer aldığı bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona gelen bütün bilgi ve belgeleri hükümetle de paylaşıyoruz” dedi.

 Bektaşoğlu  açıklamasında şunları söyledi:  “Yurttaşlarımızdan Fettullah Gülen Cemaati ile ilgili bilgi ve belge bekliyoruz. Ancak sadece FETO örgütlenmelerini soruşturmayacağız. Özellikle darbe girişimi sonrasında hak mağduriyetine uğrayan, hukuksuz uygulamalarla karşılaşan yurttaşlarımızın ve onların ailelerinin de yanında olacağız. Çok fazla sayıda şikayetler alıyoruz. Haksız ve delilsiz olarak suç isnat edilerek, soruşturmaya dahil edilenler, açığa alınanlar var. Giresun’da da buna benzer bir muamelelerle karşılaşanların taleplerini de komisyona aktaracağız ”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, açıklamasında,  yerel yöneticilere ‘hukuk dışı uygulamalar izin vermeyin” çağrısı yaparak “Suistimale açık bir süreçten geçiyoruz. Sapla saman karıştırılmamalı, kurunun yanında yaş yanmamalı. Yetkili ve etkili kişiler olarak görevlendirilenler, kin, öfke ve intikam alma duygusuyla hareket etmemelidir.  Yargı dedikodu ve iftiralara alet edilmemeli, öç alma mekanizması olarak kullanılmamalı.  Özellikle yargılama ve soruşturmaların, açığa almaların hukuk düzeni içinde yürütülmesine dikkat edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir