AktüelGiresun

CHP MİLLETVEKİLİ GÜLİZAR BİÇER KARACA’DAN GİRESUN’DA ÇEVRE İNCELEMESİ…

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Giresun’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Programına Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez’i ziyaretle başlayan Karaca, Zeytinlik semtinde incelemelerde bulundu. Buradaki Karadeniz Ekolojik Kalkınma Derneği’ni (GOPERATİF) ziyaret ederek Başkan Hakan Adanır’dan kentin ve bölgenin ekolojik sorunlarına ilişkin bilgiler alan Karaca, CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

2017’DEN SONRA YAPILAN YAYLA EVLERİNİN YIKIMINA DESTEK VERDİ

Gülizar Biçer Karaca burada yaptığı konuşmada, “2017’den sonra yapılmaya çalışılan ve yaylalarımızın, meralarımızın, doğamızın maalesef hançer gibi bağrına saplanan bu yapıların tespit edilmesi, bununla ilgili hukuki, yasal mücadele ve yıkım için de gerekli çalışmanın yürütülmesi için il örgütümüzle mücadele vereceğiz” dedi.
Karaca, “Öncelikle ülkemizde gerçekten bugün yaşadığımız, geldiğimiz noktaya baktığımız zaman en ağır ihlallerin yaşandığı, partimizin de hep sloganı olmuş ‘Yaşanacak bir Türkiye’ hedefine ulaşabilmesi için doğa talanına, doğanın ranta teslim edilmesine karşı bir mücadeleyi örgütleyebilmek, bu mücadeleyi büyütebilmek” diye konuştu.

ÇAVUŞLU’DAKİ ÇÖP TESİSİNİ İNCELEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın Giresun Programı Çavuşlu’daki Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde sona erdi. Burada yöre halkının tesisin yarattığı çevre kirliliği ve dereye sızma iddialarıyla ilgili şikayetleri yerinde inceleyen Karaca, “bu konunun takipçisi olacağız. Konuyu TBMM’ye taşıyacağız. Kimse Çavuşlu halkının geleceğini karartamaz” dedi.

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı