GiresunManşet Üstü

“CHP MİLLETVEKİLİ FKB’Yİ YIPRATIYOR”

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun sürekli birlikle ilgili soru önergeleri vermesini ve açıklamalar yapmasına sert tepki gösterdi.

DSC_2514

BAYRAKTAR: "SEN NEYİN, KİMİN MİLLETVEKİLİSİN"DİYE SORDU

Milletvekilini birliğin imacını ve prestijini bozmakla suçlayan Bayraktar, birlik yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, "Belli bir süreçte eline tutuşturulan her şeyi okumak ve mecliste gündeme getirmek istiyor. Bizimle ilgili eksik bir nokta varsa otururuz konuşuruz, ikna olamazsınız, bildiğinizi yaparsanız. Ama sürekli Fiskobirlik'in ismini mecliste kamuoyunda olumsuz olarak gündeme getirmek bana göre bu ilin milletvekilinin işi olmamalı. Kaldı ki, bu arkadaşımızın kamuoyuyla paylaştığı tüm meseleler yanlış doğru bir şeyler değil. Ama sonuç itibariyle meclisteki Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen milletvekilleri Fiskobirlik ve fındıkla ilgili sürekli olumsuz bir kampanya altında kalıyor. Bu ilin milletvekillerinin, bu ilin siyasilerinin, bu ilin STK'larının Fiskobirlik ve fındıkla ilgili meseleye sahip çıkması lazım olumlu bir kanat oluşturması lazım" diye konuştu.. Lütfü Bayraktar, "Fındık ve FKB ile ilgilenmeyeceksin, sorunların çözümüne katkın olmayacak; sen neyin, kimin milletvekilisin” diye sordu. 

 DSC_2536“15 TRİLYONA KARAAHMETOĞLU’NUN ÖNERGESİ ENGEL OLDU”

Karaahmetoğlu’nu birlikten batıyor diye kaçanlar kötülüyor. Eline tutuşturuyorlar, açıklama yapıyor” diye suçlayan FKB Başkanı, CHP Milletvekilinin yağlık fındıklarla ilgili verdiği önerge sonrasında BİM’in tedirgin olduğunu ve fındık yağı alımını iptal ettiğini de iddia etti. Lütfü Bayraktar, “TMO’dan alıp yağ yapmamızda sanki şaibe varmış gibi algılandı, Sanki devlet bize fındığı bağışlıyor, biz de ucuza veriyormuşuz gibi gösterildi. BİM'le 3 parti mal için anlaşmıştık. İlk alımdan sonra BİM alımları durdurdu. Yoksa kasamıza 15 trilyon girecekti. Milletvekili buna engel oldu” şeklinde konuştu. 

FKB Başkanı Lütfü Bayraktar, Karaahmetoğlu’nun Başbakan Erdoğan’a yönelik sorduğu soruya da yanıt vererek, “

 “şu anda hiçbir birlik yöneticisi hakkında açılmış tek bir dava yok, yolsuzluktan mahkum olmuş hiç kimse yok” dedi.  

"FİSKOBİRLİK şirketleriyle, kooperatifleriyle, birlik üyesiyle bir yükseliş içerisinde, geçmişle kıyaslanmayacak kadar iyi. O stabil borçları düşünen durumumuz ortadan kalktı" diyen Bayraktar, acil ödenmesi gereken borçlarının bulunmadığını, üreticinin artık birliğe güvendiğini belirterek, “Bugün itibarıyla üretmeye çalışan, yeni ürünler ortaya koymaya çalışan, kendini daha iyi kamuoyuna ve üreticiye anlatmaya çalışan bir durumumuz var" ifadelerini kullandı

.FKB Başkanı toplantıda, birliğe bağlı EFİT A.Ş’de üretilen yeni ürünlerin tanıtımını yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir