GiresunSiyasetUlusal

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’NUN MECLİS KARNESİ ‘PEK İYİ’…

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU, TBMM’NİN  KONUŞMA VE ÖNERGE REKORTMENİ OLDU. MİLLETVEKİLİNİN MECLİS KARNESİ YİNE ‘PEK İYİ’: 117 GENEL KURUL, 15 KOMİSYON KONUŞMASI, 106 SORU ÖNERGESİ, 7 KANUN TEKLİFİ, 6 ARAŞTIRMA ÖNERGESİ… CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU'NUN MECLİS KARNESİ 'PEK İYİ'...

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görev döneminde TBMM’de yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.         

İLK SIRADA FINDIK VE ÜRETİCİ VAR

Bektaşoğlu, TBMM’nin resmi kayıtlarına dayanarak verdiği bilgiye göre, bu süre içinde; Genel Kurul’daki 117 konuşmasının dışında, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak bu komisyonda ve Plan ve Bütçe Komisyonlarında da 15 konuşma daha yaptı.

106 soru önergesi veren milletvekili, 7 Kanun teklifi, 6 araştırma önergesi var. Ayrıca 463 Meclis Araştırma Önergesi, 47 Kanun Teklifi, 4 Meclis Genel Görüşme Önergesi, 1 Gensoru Önergesinde de imzası bulunuyor.

Bektaşoğlu, “bu olağanüstü süreçte CHP milletvekili olarak, ülkemi, ilimi ve halkımızı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Pek çok sorunumuzu dile getirdim. Çalışmalarımın odağında bu dönemde fındık ve üreticisi oldu” dedi.

Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında, “25 ve 26’ıncı dönemde 117 defa genel kurulda söz alarak konuştum. Çoğu Giresun’la ilgili Başbakan ve Bakanların cevaplandırması istemiyle 106 soru önergesi verdim” dedi.

“PARLAMENTER DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİ SAVUNDUK”

İki yılda olağanüstü bir dönemden geçtiklerini belirten CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Türk siyasi tarihinde hiçbir zaman yaşanmayanların yaşandığı olağanüstü bir süreçte görev yaptık. Bu sürede iki genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir referandum oldu, bunun için arkadaşlarımızla kampanyalar yürüttük. 15 Temmuz darbe girişimi, terör, OHAL, FETÖ soruşturmaları, pek çok iç ve dış gelişmeleri de bu dönemde yaşadık.

Bununla birlikte siyasi iktidarın cumhuriyet, demokrasi, hukuk ve parlamenter sistemi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerine karşı kapsamlı bir mücadele yürüttük”.

“İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERMELİ”

Çalışmalarına katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara, parti teşkilatlarına, STK’lara, muhtarlara, basın, yayın kuruluşlarına teşekkür eden Milletvekili Bektaşoğlu, ”muhalefet partisi milletvekili olarak yaptıklarım ortada. Diğer milletvekili arkadaşlarımın da Giresun için bir mücadele içinde olmalarını diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde Giresun’un daha çok hizmet almasını sağlamalıyız. Onlardan da destek bekliyorum” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir