GiresunUlusal

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’DAN MEMUR MAAŞ ZAMMINA TEPKİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yapılan memur maaşlarının yetersiz olduğunu belirterek, "bu oran AKP'nin memura bakış açısını gösterdi" dedi
Memur maaşlarının ekonomik gerçeklerle çeliştiğini ifade eden CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: ".2018'de yüzde 4 + yüzde 3,5 ve 2019'da yüzde 4 + yüzde 5 olarak kabul edilen memur maaş zam oranı, ekonomik gerçeklerle çelişmektedir, kabul edilebilir makullükten uzaktır. Bu zam değil, kurulan masada yetkili sendikayla ‘güya pazarlıkla’ oluşturulan bir dayatmadır.

O masa kamu emekçilerinin vicdanında çoktan dağıtılmıştır. Biz de kınıyoruz.

Ancak bu oranlara şaşırmadık.Çünkü bu zam oranları, kamu emekçilerine, onların sendikal örgütlenmelerine, ekonomik demokratik hak mücadelelerine bugüne kadar orantısız güçle saldıran AKP hükümetinin, memura bakış açısının ve politikalarının bir sonucudur. AKP, OHAL, KHK’larla, sürgünlerle, tutuklama ve gözaltılarla, haksız, hukuksuz uygulamalarla, özellikle ‘at izini it izine karıştırarak’ mağdur ettiği kamu çalışanlarını, bu kez de bu zam oranlarıyla açlık, yokluk, yoksulluk ve sefalete mahkum etmiştir. 3 milyon kamu emekçisini, 2 milyon emekliyi bir kez daha yok saydığını göstermiştir.

Saray ve hükümeti kurdukları ekonomik ve siyasal düzenle her türlü lüks, şatafat, savurganlık içinde yaşıyor, geride kalanlar ise umurlarında değildir.
Daha önceki gün geçen yıl ki taban fiyatını bir kere daha açıklayarak 8 milyon fındık üreticisinin alın terini, göz nurunu, emeğini nasıl hiçe saydılarsa; şimdi de aynı şeyi memurlar için yaptılar. Devletin her şeyi güvendiği, ülkemizin varlığını, varlığımızı borçlu olduğumuz kamu emekçilerine bu rakamları reva görmemeliydi.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da hak, hukuk ve adalet arıyoruz. Bu nedenle 26-29 Ağustos'ta 80 Milyon için Çanakkale'deyiz…Adil bir Türkiye mücadelemizi hep birlikte büyüteceğiz. Adalet isteyen, adalet arayan herkesi bu mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir