GiresunUlusal

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU “19 MAYIS DÖNÜM NOKTASIDIR” DEDİ

CHP MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU "19 MAYIS DÖNÜM NOKTASIDIR" DEDİCHP Giresun Milletvekili Bülen Bektaşoğlu, 19 Mayıs 1919’un dünya insanlık tarihinin de dönüm noktası olduğunu vurgulayarak “bu tarihten başlayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde azim ve kararlılığını ortaya koyarak örgütlenen Anadolu halkı, özgürlük ve bağımsızlık savaşı vererek adını tarihe yazdırmış, emperyalizmin ve onun işbirlikçisi olan iktidarların yenilebileceğini kanıtlamıştır.Türk milleti bir çağ açılıp, bir çağ kapatmış, mağdur ve mazlum milletlere örnek olmuştur”dedi.
Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu, şu görüşleri ifade etti:”Ayrıca bu savaşın sonunda Cumhuriyeti de kurarak yönetim tercihini ortaya koymuştur.

19 Mayıs’ta Atatürk’le birlikte çıkılan bu kutlu yolculuk ve Milli Mücadele ruhu kuşaktan kuşağa halkımız tarafından sahiplenilerek bugün de sürmektedir. Hiçbir güç ve kudret buna engel olamayacak, atamız ve atalarımızın can ve kan vererek kurdukları halk iradesine dayalı laik demokratik Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır.  

Bu anlamı gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kuvayi Milliyecileri, kurtuluş savaşı veren Anadolu halkını, Osman Ağa ve gönüllü alay kahramanlarını, vatanın bölünmez bütünlüğü,  cumhuriyet ve demokrasi, için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizin ve bütün halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum”.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir