Giresun

CHP İL BAŞKANI: “AKP KAOS YARATMAYA ÇALIŞIYOR”

CHP Giresun İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu, Ak Parti iktidarını seçimler yaklaşırken kavga, korku ve kaostan ortamı yaratmaya çalışmakla suçladı.

Aynı tavrın seçim kampanyasında da süreceğini iddia eden Uzunalioğlu “AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın büyük bölümünü muhalefet liderlerine yönelik ağır hakaret içeren sözlere ayırırken, atadığı bakanlar da aynı zihniyeti bütçe görüşmelerinde sergilemiştir.

Özellikle Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki 2023 Bütçe Yasası görüşmelerinde atanmış bakanların hesap vermek ve bütçenin gerekçelerini açıklamak yerine seçilmiş milletvekillerine yönelik tavrı, tehdit ve hakaret söylemleri bunun göstergesidir” dedi.

Oyuna gelmeyeceklerini belirten CHP İl Başkanı şu değerlendirmelerde bulundu:” Artık kavgacı siyasetten, gerilimden ve kötü söylemlerden bıkan milletimiz, bunların hiçbirisine prim vermeyecektir. Halkın sağduyusu ve dirayeti kavgasız tartışma, birbirini dinleyip anlama, barış ve huzurla bir arada yaşama özlemi ağır basacaktır. Gerilim ve kaos stratejisi ile iktidarı sürdürme heveslerini ve planlarını boşa gidecektir.2023 yılında CHP iktidarında barış, özgürlük, huzur, refah içinde insanlarının mutlu olduğu Türkiye’de yaşayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir