GiresunSiyaset

CHP GİRESUN’DA ESPİYE, YAĞLIDERE, DOĞANKENT VE ŞEBİNKARAHİSAR’I İYİ PARTİYE BIRAKTI

Daha önce 21 büyükşehirde ittifak kurmakta uzlaşan CHP ve İYİ Parti, 18 il belediyesinde daha seçim iş birliği yapmakta mutabık kaldı. İki partinin 21 büyükşehir dışındaki 9 büyükşehirde iş birliğine gitmeyeceği öğrenildi

Büyükşehir ve il belediyeleri üzerindeki görüşmeleri tamamlayan heyetlerin şimdi de ilçeleri görüşmek için yeniden bir araya geleceği bildirildi. Bu görüşmelerin de önümüzdeki hafta başına kadar tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

iYİ Parti Giresun merkezde CHP’li aday Kerim Aksu’yu destekliyor.

CHP son olarak önemli oy potansiyelinin olduğu Espiye’yi ve Yağlıdere ile Şebinkarahisar’ı İYİ Partiye bıraktı. Espiye’de daha önce iki dönem MHP’den seçilerek belediye başkanlığı yapan İYİ Parti İl Başkanı İbrahim Önal aday olarak duyuruldu. Önal’ın AKP’nin adayı mevcut başkan Mustafa Karadere veya başka aday karşısında seçimi kazanmasına kesin gözle bakılıyor.

Şebinkarahisar’da ise İYİ Parti’nin adayı CHP ilçe başkanlığından istifa eden Oktay Alp oldu. İYİ Parti Doğankent’te İsmail Tarı, Yağlıdere’de Metin Turgut’la seçim yarışına katılacak.

Keşap ve diğer ilçe ve belde adaylarının da bu hafta içinde belirlenmesi bekleniyor.

Daha fazla göster

Bağlantılı haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı