GiresunManşet ÜstüSiyaset

CHP GİRESUN’DA BU KADAR MI?..

Giresun'da, CHP'nin 91. kuruluş yıl dönümü Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene, sadece il, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ile birlikte, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP Giresun Merkez ilçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, eski milletvekili Mehmet Işık, Rüştü Kurt  ve az sayıda partil katıldı. 

Halktan, STK ve diğer kuruluşlardan törene gelen olmadı. Hep aynı isimlerin katıldığı tören, "CHP Giresun'da bu kadar mı" dedirtti. 

DSC_0762

İl Başkanı Eşref Karaibrahim ise törende yoktu. Karaibrahim'in yeni seçilen CHP genel merkez yönetimi tarafından görevden alınacağı iddiaları kulislerde konuşuluyor. Bu nedenle Ankara'da temaslarda bulunduğu iddia ediliyor. 

DSC_0759KARAAHMETOĞLU"HALKLA BÜTÜNLEŞİP HALK PARTİSİ OLACAĞIZ"

Genel başkan adaylarının listesinde yeralamayan, buna rağmen kendisi aday olan ve P.M'ye seçilemeyen CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu'nun, törende  yaptığı "kurultaydan güçlenerek çıktık" değerlendirmesi,  tebesümlere neden oldu. Alandaki az sayıda katılımla da çelişen bu değerlendirmeden sonra sözlerini sürdüren milletvekili seçimlere 9 ay kaldığını hatırlatarak, birlik ve beraberlik içinde çalışma çağrısı yaptı. 

Karaahmetoğlu, CHP'nin geçtiğimiz hafta yaptığı kurultaydan partilerinin güçlenerek çıktığını belirterek, "Türkiye'nin CHP'den çok fazla şeyler bekliyor. Çok çalışacağız. Halkla daha çok bütünleşeceğiz. Birlikte olacağız. Gerçekten bir 'Halk Partisi' olacağız. İktidar olacağız" dedi. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir