Giresun

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU ADALET İÇİN YÜRÜDÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlatığı 'Adalet Yürüyüşü'nde CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katıldı. CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU ADALET İÇİN YÜRÜDÜMilletvekili Enis Berberoğlu'nun 'MİT Tırları' haberi nedeniyle açılan daba sonucunda, 25 yıl hapis cezası alması sonrasında bir açıklama yapan Bektaşoğlu,"bu ceza değil, kamu adına görev yapan bir gazeteci milletvekilinin rehin alınmasıdır. Bu karar, siyasallaşmış, hukukun evrensel ilkeleriyle değil, sarayın talimatlarıyla hareket eden yargının muhalefete gözdağı kararıdır.  Bu sadece Berberoğlu’na değil, Türkiye’de yaşananlara ‘hayır’ diyen demokrasi güçlerine ve CHP’ye yönelen bir kuşatma hareketedir" dedi. 
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara’dan İstanbul’a yürüyeceklerini söyeyen Bektaşoğlu,şunları söyledi: " Biz adaletin olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz. Milletvekillerinin, gazetecilerin, yurtseverlerin ve topluma karşı görevlerini yapan kişilerin çeşitli gerekçelerle hapise atılmasını istemiyoruz. Darbecileri, diktatörleri, hukuku çiğneneyenleri, halkımızın haklarını gaspedenleri istemiyoruz. Yeter artık!..
CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU ADALET İÇİN YÜRÜDÜ"Baskılar bizi yıldıramaz. Direne direne kazanacağız" diyen Bektaşoğlu, açıklamasında  "ülkemize adalet gelinceye kadar, demokratik haklarımızı kullanarak, asla şiddete başvurmadan mücadeleye devam edeceğiz. Bu partiler üstü kutsal bir yürüyüştür. Halkımızı bu mücadelede yanımızda görmek istiyoruz. Türkiye’yi koruyacağız"ifadesini kullandı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir