Giresun

CHP BULANCAK’TA NELER OLUYOR

CHP Bulancak İlçe Başkanlığı görevine kayyum olarak atanan İl Genel Meclisi üyesi Ömer Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamada, Fatma Karaibrahim Canik yönetiminden resmi evrakları alarak göreve başladıklarını açıkladı. Partinin kongresinin 21 Ekim tarihinde yapılacağını açıklayan Yılmaz, . “Kongreye bir önceki ilçe kongresinde oy kullanma hakkı olan delegeler (istifa, ihraç hariç) oy kullanacaktır” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Kayyum Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Halk Partisi gücünü halktan alan başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere, özgürlük hareketlerinden, emek mücadelesinden ve evrensel dayanışmadan kaynağını alan sosyal demokrasinin ‘insan hakları, hukukun üstünlüğü, özgürlük, eşitlik, dayanışma, barışçıl ve adil bir dünya, emeğin yüceliği, sürdürülebilir ve dengeli kalkınma, gönenç, doğanın ve çevrenin korunması, çoğulcu ve katılımcı demokrasi’ değerlerine dayanan ‘altıok'’ile hedefe odaklanan partidir.

Bu değerler ışığında ilçe kongremizin yapılarak oluşacak yönetimin partimizi iktidara taşımasını beklemekteyiz”dedi.

CHP Bulancak'ta kongre sürecince Ömer Mustafa Yılmaz başkanlığında Hamdi Gökdemir, Lütfi Kerem Güngör, Necmi Sıbıç ve Köksal Bahadır görev yapacaklar. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir