GiresunSiyaset

CHP ADAYI NECMİ SIBIÇ’TAN BULANCAK’TAKİ SEÇİMLE İLGİLİ ÖNEMLİ İDDİALAR

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bulancak Belediye Başkan Adayı olan Necmi Sıbıç, seçimde ve sayımda usulsüzlük yapıldığı iddialarını tekrarlayarak sandık başkanlarını suçladı. Sıbıç, yaptığı yazılı açıklamada,” bilmenizi isterim ki; kim olduklarını belli olan sandık başkanları ve onları yönlendirenler sandıkta ki oylarla değil, Bulancak’ın kaderiyle oynamışlardır. Yapılan usulsüzlükler ile ilgili 3 defa İlçe Seçim Kuruluna, 3 defa İl Seçim Kuruluna ve 2 defa da Yüksek Seçim Kuruluna elimizdeki somut delillerle birlikte itirazlarımızı yaptık. Fakat kurul kararı ile adaletten uzak kararlar verildi ve toplam 98 sandık içinden sadece 1 sandıkta tüm oylar, 25 sandıkta geçersiz oylar sayıldı ve 39 oy farkı çıktı” dedi.
“Beni Bulancak Belediye Başkanı yapmak, gençlerin umutları olmak ve Bulancak’ı hakettiği yerlerde görmek için vermiş olduğunuz oylarınıza tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyor, sizin verdiğiniz oyları çalanları Allah’a havale ediyorum” sözleriyle kendisine destek verenlere teşekkür eden Necmi Sıbıç, şunları söyledi: “Sandıkların tekrar sayıldığında seçimin gerçek kazananının kim olduğunu tüm Bulancaklı hemşehrilerimin bildiği gibi red kararını verenler ve verdirenler de çok iyi bilmektedir. Bu kararları verenleri önce olmayan vicdanlarına sonrada Allah’ın adaletine havale ediyorum. Kanun ve adalet herkese lazımdır. Bugün Necmi Sıbıç’ı ve ona gönül verenleri yok sayan adalet terazisi, bilin ki bir gün size de lazım olur .

31 Mart seçimlerinin kazananı belli kaybedeni ise Sayın Yakar’dır. Kaybettiğini kendisi de çok iyi bilmektedir. Ben bu seçimde Sayın Yakar ile değil, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yarıştım.

Ve bilsinler ki, Bulancak’lı kardeşlerimin haklarının yenilmemesi için, sen ben ayrımı yapılmaması için, yolsuzlukları durdurmak için tüm gücümle çalışmaya da devam edeceğim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir