GiresunSiyaset

CHP ADAYI NECMİ SIBIÇ BULANCAK SEÇİMLERİNİ YSK’YA TAŞIDI

Millet İttifakının CHP’li Bulancak Belediye başkan adayı Necmi Sıbıç, ilçe ve il seçim kuruluna yapılan  itirazlar sonunda, rakibi Cumhur İttifakı’nın AK Parti’li adayı Recep Yakar’la arasındaki farkı 89 oya indirdi. Sıbıç, bu sonuca da itiraz edince karar YSK’ya kaldı.YSK Bulancak’ta Sıbıç’ın talebini görüşerek oyların yeniden sayılıp sayılmaması yönünde karar vermesi bekleniyor.

Necmi Sıbıç, hem kendisinin şahsi olarak, hem de CHP ilçe başkanlığının ilçe seçim kuruluna 68 sandıktaki geçersiz oylar ile 98 sandığın tamamının sayılması başvurusunu yaptıklarını, ilçe seçim kurulunun 7 sandıktaki geçersiz oyları saydığını bunun üzerine il seçim kuruluna itiraz ettiklerini söyledi. Sıbıç, buna rağmen kurulun 24 sandıktaki geçersiz oyların sayılmasını istediğini ancak ilçe seçim kurulunun 12 sandıktan 9 undaki geçersiz oyların sayımına, 3 sandıktaki oyların ise tamamının sayımına karar verdiğini, sayım sonucunda aradaki farkın 128’den 89’a düştüğünü söyledi.
CHP adayı Necmi Sıbıç, yaptığı açıklamada, “değerli hemşehrilerim,
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de yapılan yerel seçimlerde yapılan somut hatalardan ve sayım hatalarından dolayı itirazlarımız devam etmektedir.
Yüksek Seçim Kurulu’na tüm sandıkların tekrar sayımı için başvurumuzu yaptık.
Sandıkların tekrar sayımında hayırlısı ne ise, kim hakediyor ise onun kazanmasını temenni ediyorum.
Biz kanuni hakkımız olan itiraz sürecimize devam ediyoruz. Bu kanuni süreçte yanımızda olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Hakkın yerini bulacağına tüm hemşehrilerimle beraber inanıyorum.
Seni Seviyorum Bulancak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir