GiresunManşet ÜstüSiyaset

CHP 90. KURULUŞ YILINI KUTLADI

CHP’nin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

Törende sadece il başkanı ile milletvekili konuştu. Törene katılanlar arasındaki bir kadın ise; konuşma yapmak için platforma gelerek mikrofon istedi ancak amacında başarılı olamadı. 

DSC_6200

Törene, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, İl Başkanı Selahattin Karaahmetoğlu, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ve bir gurup partili katıldı.

"BÜTÜN BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan CHP İl Başkanı Karaibrahim,“Önümüzdeki yerel seçimde halkımız partimizi tercih edecek ve ülke aydınlanmasına katkı sunacak. Biz ülkemize çağdaşlığı getireceğiz. Bütün belediyeleri kazanacağız ve ülkemizi aydın ve çağdaş bir ülke yapacağız” dedi. 

DSC_6210

"Ülkemizin geleceği için bu iktidardan kurtulmalıyız, CHP çatısı altında toplanmalıyız” diye sözlerine başlayan Milletvekili Karaahmetoğlu ise; 

 “Emperyalizme karşı verilen savaşlar dışındaki bütün savaşlar kirlidir. Bu savaş bizim savaşımız değil, emperyalist ülkelerin taşeronluğunu yapmamalıyız. Bu savaşa izin vermemeliyiz. Ben buradan Giresun Atatürk Meydanı’ndan iktidara sesleniyorum, bu savaş çığırtkanlığından vazgeçin diyorum ve savaşa hayır diyorum” diye konuştu. 
"Savaşa Hayır" diyen milletvekili alandaki partililer tarafından alkışlandı.  

cats

PARTİLİ KADIN KONUŞTURULMADI

Tören sonunda CHP sempatizanı olan bir kadın konuşmak istedi. Ancak CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim mikrofonu kendisine vermedi. Israr eden kadın partililer tarafından alandan uzaklaştırıldı.Kadın Ak Parti ve Başbakan Erdoğan'a yönelik tepki dolu sözler sarf ettiği görüldü. 

Kadının konuşturulmamasına partililerden de tepki geldi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir