Giresun

ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Görele İlçesine bağlı Çavuşlu Beldesinde kurulan Katı Atık tesislerinin açılış töreni yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, törene Ankara'dan tele-konferans yöntemiyle katıldı.  Ancak törene protesto gösterisi yapılcağı endişesiyle protokol davetlileri dışında halkfan kimse alınmadı ve tören alanına girişler kontrollü yapıldı. 

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Ankara'dan selamlar sevgiler. Şu anda, arkada gerçekten Giresun'un güzelliklerini görüyoruz, yeşillerini, yeşilliklerini görüyoruz. Şimdi bu düzenli katı atık depolamayla çok daha farklı bir güzelliğe inşallah Giresun'umuz kavuşmuş olacak" dedi.2014-600-7

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, törende yaptığı konuşmada, "Yaklaşık 13 milyon liraya mal olan tesisimizin Giresun'umuza hayırlı olmasını diliyorum. 5 yıldır devam eden Katı Atık Tesisimizin küçük eksikliklerinin dışında Giresun merkezde diğeri ise Espiye Tirebolu ilçeleri arasına kurulacak olan aktarma istasyonlarının kurulmasının ardından hizmete girecek. Bundan sonra artık Giresun'un gündeminde çöp olmayacak. Bu tesisin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Çavuşlu Katı Atık Tesisi'nin Giresun için hayırlı bir yatırım olduğunu belirten Giresun Valisi Hasan Karahan ise "Özellikle sahil kesiminde hepimizi rahatsız eden bir görüntü oluşuyor ve çevre sorunu söz konusuydu. 10 yıl süreyle en azından çözmek üzere planlanmış bir tesis. Yaklaşık 13 milyon lira maliyetle tamamlandı. Bu tesis hizmete girdiği zaman 30 personel çalışacak hem istihdam sağlanacak hem de çöp sorunu ortadan kalkacak hayırlı olsun. Çevreye en az zararla en verimli bir şekilde kullanacağız. İşletmesini Giresun Katı Atık Birliği'ne özel idaremiz ve 17 belediyemiz üyedir. Onlarla birlikte burayı işleteceğiz. Bir iki eksiklerimiz var onları tamamlamaya çalışıyoruz aktarma istasyonlarının inşaatına başladık bittikten sonra hizmete başlıyoruz" diye konuştu.

cav3Açılışa ayrıca; Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mahir Kadakal, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, çok sayıda Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir