GiresunManşet ÜstüSağlık

CANİKLİ’YE VE AKP’YE İTHAF OLUNUR

Sonunda bu da oldu. Yoğun bakım hastaları Giresun'dan başka illere sevk ediliyor. Oysa bu hastaların oldukları yerde tedavi edilmesi gerekiyor. Sevkleri risk taşıyor.  
Soruna acil çözüm bulunmazsa hastalarımız yollarda sedyede ölecek…

Giresun'da Ak Parti önde gidenlerinin özellikle de Nurettin Canikli'nin 'sağlık sorununu çözdük' balonu bu son gelişmeyle bir kez daha söndü.

Bu durum; onların, sırf sanki ortaklarmış gibi özel hastane kazansın yaklaşımıyla devlet, Kale ve 250 yataklı 3 hastanemizi kapatarak 1 hastanede birleştiren politikalarının sonucu…Hastalarımız, üstelikte yoğun bakım hastaları başka illere sevk ediliyor.

Bu bir skandal, hatta rezalettir.
CHP’Lİ VEKİL SORDU

CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,bu konuyu  TBMM'ye taşıdı. Karaahmetoğlu,  Genel Kurulda yaptığı konuşmada, Giresun’da son günlerde yaşanan ve halkımızın mağduriyetine yol açan sağlık sorunlarına dikkat çekti.  

Giresun'da devlet hastanesinde yer olmadığı için  yoğun bakım hastalarının Fatsa, Sivas ve Erzurum'a sevk edidiğini belirten Karaahmetoğlu, kapatılan hastanenin yerine yapılacak olan 350 yataklı  Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim  Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin akıbetini sordu.

CHP Milletvekili konuşmasında şunları söyledi: “2008 yılı itibarıyla, Giresun'da, İlhan Özdemir ve Kale Devlet Hastaneleri hizmet veriyordu, toplam yatak kapasiteleri de 517. Sağlık Bakanlığı politikaları gereği iki hastane birleştirildi. Projesi 1993 yılına ait ve standartlara uygun olmayan hastane, 2009 yılında hizmete başladı. Kapasitesi 250 yatak olup, 420 hasta kabul edilmektedir.

Kapatılan Kale Hastanesi arazisine 350 yataklı şehir hastanesi yapılacağı ve Tıp Fakültesiyle ortak kullanım sağlanacağı, iktidar partisinin Giresun 1 no.lu siyasi temsilcisi tarafından kamuoyuna açıklanmıştı.

Bugün, Giresun'da acil olarak ikinci bir hastane ihtiyacı ve hastaların başka illere nakli sorun olarak önümüzde duruyor.”

Selahattin Karaahmetoğlu 5 şubat Çarşamba günü geçtiğimiz haftalarda soru önergesi ile gündeme getirdiği Çanakçı Düzköy susuzluk sorununu bu defa TBMM Genel Kurulunda dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir