Giresun

CANİKLİ’YE ERZURUM’DAN SORU

MHP Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, istifa eden hükümetin bakanının alelacele temel atmasına dikkat çekti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, SEKA Aksu Kağıt Fabrikası’nın yerine TOKİ tarafından yapılması planlanan projenin oldu bittiye getirildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklaması yapan Milletvekili Dr. Orhan Erzurum, “Sayın Bakan bugün SEKA Aksu Kağıt Fabrikası’nın yerine konut yapmak için temel atma töreni düzenliyormuş. Yıllardır söylüyoruz, üretim yapan ve istihdam sağlayan bir fabrikanın yıkılıp yerine konut yapılması örneği dünyanın hiç bir yerinde yoktur” dedi.

“Giresun’un can damarı olan fabrikayı yıktınız madem konut yapmak yerine sanayi tesisi yapmayı niye düşünemediniz?” diyen Milletvekili Erzurum, şunlara yer verdi; “Üstelik bu kararı aldığınızda siz tek başına iktidardınız. Şimdi değilsiniz. Hem de görevi sona eren ve istifa etmiş bir kabinenin bakanısınız. Peki, bu aceleniz nedir? Neyi planlıyorsunuz? Bu işi yeni kurulacak hükümete bırakmayacak kadar sizi acele ettiren sebep nedir? Giresun’da çok acil bir konut ihtiyacı mı mevcut? Giresunlu sokakta evsiz mi kaldı sayın bakan?”

“Yoksa bu acelenin ardında Giresun kamuoyunun bilmediği şeyler mi var?” sorusunu yönelten Milletvekili Orhan Erzurum, sözlerini şöyle tamamladı; “Doğru olan burayı yeni kurulacak hükümete bırakmaktır. Belki yeni hükümet burayı sanayi arazisi olacak değerlendirecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir