GiresunManşet Üstü

CANİKLİ’YE LİMAN ÇAĞRISI

Tüm Giresun Kültür Turizm Ekonomik Kalkınma İle Gelişmeleri Destekleme ve  Uygulama Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, AKP’nin Bakan Nurettin Canikli’ye Giresunla ilgili proje sunmadığını iddia etti. Yazılı bir açıklama yapan Yılmaz, “Allahım bize 16 senede bir bakan vermiş. Biz Bakanımıza Giresun’un kurtuluşu için gerekli projeleri veriyoruz. AK Parti Teşkilatları Bakanımıza proje sunmaktan korkuyorlar mı?” diye sordu.

Mehmet Yılmaz, Kent Güneyi Çevre Yolu, Eğiribel Tüneli, Tirebolu Torul Demir Yolu Projesi, TSK Deniz Üst Komutanlığı, Limanın serbest bölge ilan edilmesi gibi projelerin gündeme getirilmesini istedi.

Yılmaz açıklamasında, “Bu önerilerimizden en kolay hayata geçirilecek olan Liman Sahamızın Serbest Bölge ilan edilmesidir. Çünkü Liman Sahamız Bakanımıza bağlıdır ve tek bir imza ile hayata geçirilebilecektir. Liman Sahamızın Serbest Bölge ilan edilmesi sonucunda Avrupa Birliği, Rusya, Orta Asya Cumhuriyetleri hatta  Çin ve Japonya ya bile buradan ticaret yapılabilecektir. Liman Sahamız aktif hale gelerek Giresun’daki binlerce işsizimize iş kapısı açılmış olacaktır ve Giresun’a büyük bir ekonomik girdi sağlayacaktır. Bu vesile ile en azından Bakanımızdan bu önerimizi olsun gerçekleştirmesini istiyoruz. Biz Sivil Toplum Kuruluşu olarak proje ve öneri sunmakla sorumluyuz, eğer şu son önerimizi gerçekleştirirseniz Giresun’un çocukları ve torunları sizleri minnetle ve hayır duaları ile anacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir