GiresunUlusal

CANİKLİ’NİN KAFASINA TORBA YASASI ATACAKTI…

Meclis Genel Kurulu’nda Torba Tasarı üzerinde açılan usul tartışmasında sinirler gerildi. HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani kürsüde yaptığı konuşmanın ardından AKP sıralarına doğru yürüdü ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin kafasına tasarıyı atmak istedi. Ancak araya giren vekiller son anda tasarının Canikli’nin kafasına gelmesini önledi. 

MECLİS’TE “TERBİYESİZ” TARTIŞMASI ÇIKTI, SİNİRLER GERİLDİ

Genel Kurul’da Torba Tasarı üzerinde açılan usul tartışmasında“terbiyesiz” atışması yaşandı, sinirler gerildi. 

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, “Amaç engellemek, muhalefet bu tasarıyı engellemeye çalışıyor, geciktirmeye çalışıyor. Soma’da aylık bağlanamıyor, her gün gecikiyor, nedeni işte bu gösterdiğiniz engelleyici tavırdan kaynaklanıyor. Engelliyorsunuz” diye konuştu. 

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de, “İbretlik bir konuşmadır. Bu yasaya 301 madencimizin acısının arkasına saklanarak hukuksuz düzenlemeler koydunuz. Size öneriyorum, bu maddeleri çıkarın, bu yasayı 3 günde çıkaralım” diye konuştu. 

“BU TERBİYESİZLİKTİR”

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da, “Haramın içine helal koyacaksın, sonra da sıkılmadan ‘Soma’yı engelliyor’, bu terbiyesizliktir, engelleyen sizsiniz, bizim engellediğimizi söylemek terbiyesizliktir. Muhalefet engelliyor diyorsanız bu terbiyesizliktir” dedi. 

AKP sıralarından da “terbiyesiz sensin” sesleri yükseldi. 

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da, “Bunun adı rant yasasıdır. Adı Soma yasası değil” dedi. 

Canikli de, “Bu yasanın görüşmelerini muhalefet geciktiriyor, engelleme için her şeyi yapıyor” diye konuştu. 

TORBA’YI CANİKLİ’NİN KAFASINA ATMAK İSTEDİ, SON ANDA ÖNLENDİ

HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani kürsüde yaptığı konuşmanın ardından AKP sıralarına doğru yürüdü. Elindeki Torba Tasarı’yı Canikli’nin kafasına atmak istedi. Ancak araya giren vekiller Zozani’yi son anda tuttu. Vekillerin araya girmesiyle Torba Tasarı Canikli’nin kafasına gelmedi. Tansiyonun yükseldiği görüşmelerde araya giren vekiller kavgayı önlerken oturuma ara verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir