Giresun

CANİKLİ’DEN HES KATKI PAYI…

CANİKLİ'NİİN TEKLİFİ KABUK EDİLDİ. HES'LERİN VERDİĞİ ZARAR ÖZEL İDAREYE KATKI PAYI İLE GİDERİLECEK.

Ak Parti ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin teklifi ile HES’in gelirlerinden Özel İdarelere katkı payı aktarılması sağlandı.

Konuya ilişkin basına gönderilen haberde ve  Giresun Valiliği resmi internet sitesinde verilen bilgide;  HES’lerin yapımı sırasında özel idareye ve karayollarına ait yolların tahrip edildiği ve patlatmalarda sular yeraltına indiğinden Özel İdarelerin yükünün arttığı belirtildi..

Konu ile ilgili karar, Resmi Gazetenin 18.04.2013 tarih ve 28622 Sayılı nüshasında yayımlanarak yürürlüğe girdi  1 Ocak 2014 de yürürlüğe girecek karara göre ;HES’ler yıllık gelirlerinin binde 15’ini İl Özel İdarelerine katkı payı olarak ödeyecek.

Giresun Valiliği uygulamayla Giresun'daki  HES’ler dikkate alındığında şu an itibariyle yaklaşık  2.5 milyon lira, bütün HES’lerin faaliyete geçmesi ile ise yaklaşık 15 milyon lira ilimiz özel idaresine gelir beklendiğini belirterek;  

"Özel İdareye önemli katkı sağlayacak olan bu kanunun çıkmasının mimarı olan Sayın Canikli’ye teşekkür ediyoruz" açıklamasını yaptı. . 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir