GiresunSiyasetUlusal

CANİKLİ’DEN CHP’YE SUÇLAMALAR…

Ak Parti Giresun aday tanıtım töreninde konuşan Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, 'Bizim verilmeyecek hesabımız yok, yolsuzlukların üstüne en çok giden partiyiz" dedi. CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’ün partisinden ihracına neden olan soruşturmalara değinen Canikli, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, SSK Genel Müdürü olduğu dönemlerde yapılan ihalelerde devleti zarara uğrattığını elindeki dosyadan belgeler göstererek anlattı. Canikli, “bizi yolsuzluk konusunda en son eleştirecek parti CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’dur” diye konuştu.    

“KILIÇDAROĞLU, ŞEYTANLA DA İTİFAK YAPAR”

"Son zamanlarda bir de paralel yapı çıktı. Temel amacı başbakanımızı ve bu hareketin lideri sağlam iradeyi devre dışına çıkarmaktır" diyen Nurettin Canikli, Kılıçdaroğlu’nun hükümeti yıkmak için ittifak içine girdiğini iddia ed

erek, " Düşünün bize zarar versin diye tarihimizin en kanlı diktatörlerinden birsi olan Esed'le bile ittifaka giriyor. Aynı çuvala giriyor, aynı yatağa giriyor. Bugün Esed iktidarı bu kadar uzamışsa Cumhuriyet Halk Partisi'nin onlara verdiği moral desteğinin çok büyük payı vardır."Şeytanla bile ittifaka girer. İktidar olmak için o kadar gözünü hırs bürümüş" diye konuştu.

DSC_2272

GÜLEN CEMAATİNE GÖNDERME

 Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son zamanlarda bir de paralel yapı odaklı, yine temel amacı başbakanımızın, bu hareketin lideri sağlam iradeyi devre dışına çıkarmak olan bir hareket başlatıldı. Bu tür paralel yapılar ülkemizin geleceğini ve güvenliğini tehdit eder. Çünkü kamu adına yetki kullananlar yetkilerini, güçlerini, talimatlarını anayasadan alır, kanunlardan alır pozisyonuna göre amirlerden alır. Eğer bir yapı kamu adına pozisyonu ne olursa olsun talimatı başka bir yerden alıyorsa bu Türkiye için, devlet için bir tehdittir. En büyük tehdit budur. Çünkü böyle bir tehdit anayasal düzeni ortadan kaldırmayı hedefler. Zaten böyle bir düzen işledikçe anayasal düzen ortadan kalkmış olur. İçeride ve dışarıda her yol deneniyor. Türkiye güçlendikçe bu tür saldırılar artıyor.

"‘ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMA HASTANESİ YAPILMIYOR’ İTİRAFI

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, konuşmasında Giresun’a kısa bir bölüm ayırdı. Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun hizmet yapmadığını iddia eden Canikli, "yaptığı sadece Atapark'ta 1 milyon 200 bin liralık düzenleme ve Gazi Caddesi'ne kaldırım. Bir de itfaiye binası yaptı. 100 milyon lira kayıp, nereye gittiği belli değil. İlçeleri demiyorum, sadece Duroğlu Belediyesi'nin yaptığı hizmet bile Giresun Belediyesi'ninkinden fazla" diye konuştu. 

Canikli, şunları söyledi: "Ordu ve Giresun'da 30 yıldır mücadelesi verilen havaalanında nihayet sona gelindi, 2014 yılında inşallah uçacağız. Yine Başbakanımız Giresun'a geldiğinde üç önemli konuya değindi. Bunlardan biri Eğribel tüneli, diğeri sahilden geçecek olan hızlı tren ve son olarak 350 kişilik şehir hastanesi. Bizim talebimiz, sözümüz Araştırma ve uygulama hastanesiydi. Şimdi daha bir üst modele, daha prestijli hastaneye kavuşuyoruz.

Bizim başbakanımızın sözünün üzerine söz söyleyemeyiz. Bize de hayırlı olsun demek düşer. Ancak ben buradan bir başka projenin müjdesini vermek istiyorum. O güney çevre yoludur. Bu projenin çalışmaları devam etmektedir."

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir