Sağlık

CANİKLİ SAĞLIK HİZMETİNE NEDEN KARŞI!..

NURETTİN CANİKLİ, GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ'NİN SAĞLIK HİZMETİ VERMESİNDEN RAHATSIZ

GİBİ…CANİKLİ, SAĞLIK  ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ'NİN FALİYETE GEÇMESİNİ "GİRESUN'A ZARAR

VERİYOR, ÜZÜLÜYORUZ.KATKI SAĞLAMIYOR" SÖZLERİYLE DEĞERLENDİRDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi'nin Giresun Valiliği ile yaptığı Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nin Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak ortak kullanımını içeren protokolü iptal ettirdi. Böylece Giresun halkı, fakülte profesörlerinin teşhis, tedavi ve poliklinik gibi sağlık hizmeti almasından, akademisyen ve öğrencilerin hastanede eğitim görmesinden mahrum bırakıldı.

 Canikli şimdi de Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın çabasıyla açılan Giresun Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi ek binasına da karşı çıkıyor. Gerekçeleri ise hiç inandırıcı değil.  

HİÇ GÖRMEDİĞİ, BİLMEDİĞİ HALDE KARŞI

Halen tüm alanlarda ayda 2 binin üzerinde hastaya poliklinik hizmetlerinin verildiği açıklanan ve 25 yatağı ile ameliyat yapmayı hedefleyen merkez hakkında doğru bilgi vermeyen ve küçümseyerek kötüleyen Canikli, "Yatak yok. Yeteri kadar ameliyat yapma imkanı yok. Burada sadece basit bir poliklinik hizmeti verilebilir.  Bunu küçümsediğimden değil ama gerçekten üzülüyoruz. Çok üzülüyoruz. Giresun’a zarar veriyor böyle şeyler. Giresun’a katkı sağlamıyor” dedi.

Nurettin Canikli,Sağlık Araştırma Uygulama Merkezi ek binasının açılması ile ne zaman yapılacağı  belli olmayan Tıp Fakültesi Hastanesi arasında bağ kurdu. Sanki merkezi hastaneye engel gibi gösterdi ve  “Niye böyle bir adım atıyorsunuz anlamak mümkün değil. 350 yataklı hastaneyle ilgili her şey bitti. TOKİ’nin ihale sırasında şu an. Kesin olarak söylüyorum. 2014’ün ilk yarısında inşallah ihalesini yapmış olacağız. Tam istediğimiz gibi projelendirildi. Sözümüz sözdür. Geriye gidiş ve bir iptal söz konusu değildir” diye konuştu.

"CANİKLİ SAĞLIMIZA ZARAR VERİYOR"

Canikli’nin bu yeni çıkışı, anlamsız bulundu. Vatandaşlar,  “üç hastaneyi kapatarak tek hastane haline dönüştürdüler. Kale Hastanesi’nin olduğu yere yıllardır Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi yapılacak diye milleti oyalıyorlar. Giresun’da sağlık hizmetlerinin sadece 1 hastanede ve özel hastanelerde verilmesinden kimin ne çıkarı var. Canikli kendisi Giresun Üniversitesi’nin gelişmesine katkıda bulunmuyor, hiç olmazsa gölge etmesin, yapılanı kötülemesin ” şeklinde yorumlarda bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir