Giresun

CANİKLİ GEMİYİ KARAYA OTURTTU

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Tirebolu Sakarya İskender Kaptanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyon, spor salonu, atölyeler, Tirebolu İlçe semt sahasının, Tirebolu İmam Hatip Ortaokulu’nun, nin açılış törenlerine katıldı.

 

2015-1-8

 

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’tan sonra bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan da, Tirebolu’nun tarihi ve turistik bir ilçe olduğu kadar eğitim alanında da önemli mesafeler kaydettiğini söyledi.

Canikli’ye eğitime katkıları nedeniyle teşekkür eden Karahan, “Böyle açılışlarla bu coşkuyu hep birlikte halkımızla yaşayalım istiyoruz. Tirebolumuz güzel, tarihi, gelişip büyüyen bir ilçemiz. Her yönüyle kalkınan, büyüyen bir ilçemiz. Eğitimde de ciddi mesafeler aldığına inanıyorum. Biz binaları yapıyoruz ama içindeki eğitimin kalitesi önemli. Bu konuda velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize büyük gayret düşüyor. Bu yapılan işler gerçekten büyük yatırımlar, büyük fedakarlıklar. Bunların hakkını vermelerini bekliyoruz. Bunların hakkını vermelerini istemekte bizim hakkımızdır diye düşünüyorum." dedi.

2015-1-6CANİKLİ: “HES ÇEVREYE ZARAR VERİYOR”

Bakan Nurettin Canikli, ise ‘Tirebolu’yu Tireboluları seviyoruz” diye sözlerine başladı ve ilçede yürütülen HES projelerine yönelik bilgiler verdi. Canikli, "Tirebolu'ya yapılacak barajın HES'e döndürülme çalışmaları vardı, engelledik. HES olmayacak, baraj olacak. HES yapmayı planlayan firma da işi bıraktı. Bundan memnuniyet duyduk. HES çevreye  zarar veriyor gerçekten. Bölgenin su kaynakları açısından baraj olması gerekiyordu. Artık bu yönde çalışma yapılacak."diye konuştu.

Canikli, şunları söyledi: “Eğitim hayatına yapılan her yatırımı önemsiyoruz. İktidarımız döneminde eğitime verdiğimiz değer ortadadır. Herkes bir şeyler söyler, ama icraat önemlidir. İktidarımız döneminde bütçeden en çok payı eğitim almıştır. Çünkü eğitime yapılan yatırım, insana, geleceğe yapılan yatırımdır. Biz gençlerimize güveniyoruz. Burada açılışını yapacağımız kurumlarda eğitim gören gençlere ve idarecilerine sesleniyorum. İhtiyaç duyacağınız tüm ihtiyaçlarınızı anında karşılayacağız, yeter ki sizlerin bizden talebi olsun” ifadelerini kullandı”.

Tirebolu limanı ile demiryolu bağlantısının mutlaka kurulacağını, Adalet Sarayı’nın temelini de en yakın zamanda atacaklarını dile getiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,  “Devletimiz bu konudaki kararını verdi, artık geri dönüş yok. Tirebolu-Torul demiryolu bağlantısı kesinlikle gerçekleşecek. Bu konudaki müjdeyi Sayın Cumhurbaşkanımız sizlere daha önce vermişti” dedi.

2015-1-16GEMİYİ KARAYA OTURTTU…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine bir de ağaç dikti.

Okuldaki simulatör odasına geçen Bakan Nurettin Canikli, gemiyle İstanbul Boğazı'nı geçmeye çalıştı. Görevlilerden aldığı bilgilerle bilgisayarda gemiyi yönlendirmeye çalışan Canikli, ilk denemesinde gemiyi karaya oturttu. "Şimdi gemiyi karaya oturttu' diyecekler. Hayırlısı olsun. Bunu saymıyoruz" diyen Gümrük ve Ticaret Bakanı, ikinci denemesinde de gemiyi yine karaya oturtunca bu kez de, "Simulatör bozuk" diye esprisi yaptı.

Bakan Canikli, Tirebolu’daki programının ardından, inceleme ve açılışlara katılmak üzere Giresun şehir merkezine hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir