Giresun

CANİKLİ ‘FINDIK FİYATI MAĞDURİYETİNE MÜDAHALE YOK’ DEDİ

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AKP tarafından düzenlenen etkinliğe katılmak üzere Başkakanlığa ait uçakla eşi ve kalabalık danışman, bürokrat ve bir koruma gurubuyla Ordu-Giresun Havaalanına geldi.  Canikli, buradaki karşılama töreninin ardından önce Giresun Valiliğini ziyaret etti.

"ZARAR ZİYANLARIN TAZMİNİNİ HÜKÜMETTEN BEKLEMEYİN"

2016-356-9Valilik ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Canikli, yeni fındık sezonu için üreticiye umut vermedi. Dığrudan gelir desteği ödemelerinin süreceğini söyleyen Nurettin Canikli, rekolte konsunda, “Bundan sonra Tarım Bakanlığımız bu işi yapacak. İlgili tüm tarafların görüşü alınarak onların katılımıyla bir komisyon faaliyetiyle bu yürütülüyor. Bakanlık bunu açıklayacak bu rakamlar gerçeğe en yakın rakamlardır. Herhangi bir önyargılı değer içermeyecektir. Fındık bölgemiz için son derece hayati bir öneme haiz. Bu özellikte uzun yıllar devam edecek gibi gözüküyor. Dolayasıyla üreticimiz fındık spekülasyonundan arınması gerekiyor. Bakanlığımızın tek elden fındık rekolte fiyatını açıklamasının sebebi bu” dedi.

Canikli, “Piyasanın işleyişi nedeniyle ortaya çıkan bazı zarar ziyanların tazmini hükümetten bekleniyorsa bu doğru bir beklenti değil. Hükümetimizin öyle bir amaç için kaynak ayırması söz konusu değil” diye konuştu.

 

Nurettin Canikli sırasıyla; Giresun Valliği, Giresun Belediyesi, Jandarma Bölge Komutanlığı ve Giresun Üniversitesi Rektörlüğünü de ziyaret etti.  2016-357-13

NURETTİN CANİKLİ REKTÖR KOLTUĞUNA OTURDU, REKTÖR COŞKUNDAN BRİFİNG ALDI

Üniversitede Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun tarafından çiçeklerle karşılanan Başbakan Yardımcısı Canikli’ye, üniversitesinin personel ve fiziki durumu hakkında kısa bir brifing sunuldu. Üniversitesin yeni bölümleri ve binalarının yapılacağı alanlar ve üniversite yerleşkesinin genişletilmesi ile ilgili çalışmaların ele alındığı görüşmelerin ardından ziyaret sona erdi.

2016-357-9Canikli'nin Giresun programına milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk de katıldı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir