Giresun

CANİKLİ BU HABERİ OKUSUN!..

AKP Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli'yi 'hizmet adamı" diye göklere çıkaranlara, son olarak da adaylık dilekçesini YSK'ya götürmesini 'tarihi başarı' olarak nitelendirenlere duyurulur. Aynı Başbakan Ordu'ya 400 milyon liralık kredi yolluyor. Bu kaynağın 230 milyon lirası Orduspor Stadyumu için. Bizimkiler ise mevcut stadı TOKİ'ye verip konut yaptırma peşinde…

BAŞBAKAN: ORDU'NUN KREDİSİ SONSUZ…

Önceki gün Ordu’da miting düzenleyen Başbakan Erdoğan, yerel seçimde başarılı oldukları bu ili mükafatlandırdı. ‘20’de 20’ yaptıkları için ‘Bendeki krediniz sonsuzdur’ diyen Başbakan Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın 400 milyonluk tutarındaki‘mega projeleri’ için bizzat bakanları arayarak talimat verdi.

Projeler arasında 230 milyon liralık Orduspor'un yeni stadyumu, 60 Milyon liralık Melet Irmağı havzasının özellikle yatırım programına alınması, bir diğeri ise Ünye Kültür Merkezi ve Fatsa'daki 20 milyonluk yatırımlar bulunuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu Büyükşehir Belediyesi ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Yılmaz, “Sayın Başbakanımızla yaklaşık 1 saate yakın burada Ordu’yu konuştuk. Ana konumuz özellikle şehrimizin tamamını yakından ilgilendiren ulaşımla ilgili oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak zaten ilave katkılar yapıyoruz ama hükümetimizden bu anlamda ciddi bir destek talebimiz olmuştu. Taleplerimizin toplamı yaklaşık 400 milyon liralık bir yatırım talebiydi. Yatırım programına alınması gereken taleplerdi. Çok şükür ki sayın Başbakanımız hiç birine itiraz etmeksizin bu 400 milyonluk bedelin tamamını da ilgili bakanlıktan bizzat burada talimat vermek suretiyle programa alınmasını söyledi. Büyükşehirin yaptığı ve yapacağı hizmetler haricinde, demiştik ki; ‘bizim büyükşehir belediyesini almamız yetmiyor. İlçe belediyelerini de almamız, Hükümetle uyumlu çalışmamız lazım.’ Hükümetle uyumlu çalışmamızın ikinci bölümü yatırım programlarına alınmasıydı. Bu yatırımlarda stadyum 230 milyon lira, Melet Irmağı Projesi 60 milyon, Ünye Kültür Merkezi 20 milyon lira, Fatsa ‘daki yatırımlar ise 20 milyon liradır. diğer ilçelerimize yönelik biz zaten büyükşehir olarak sevk idare ve organizasyonu yapıyoruz. İki tane ana güzergah yolumuz var. Ordu- Ulubey – Gürgentepe – Gölköy yolu ve Ordu Çambaşı Yolu, bunları özellikle belirttik. Yatırım miktarları ile birlikte başbakanımızda bakanlara ve ilgili genel müdürlere talimat verdi. Yani bu ziyaret yaklaşık Ordu’ya 400 milyon liralık yeni bir yatırım müjdesini getirdi. Havaalanıyla ilgili gerekli brifing aldık. Hiçbir aksaklığın olmadığını gördük” şeklinde konuştu.

Başbakanın Ordu'ya 400 milyonluk kredi desteği CHP'ye oy vererek Kerim Aksu'nun seçilmesini sağlayan Giresunlulara, adeta ceza olarak nitelendirildi.

2 yorumlar

  1. Ne olacaktı giresun hakettigini buluyor kimsenin kizmaya hakki da yok siz desteklese işiniz alirdiniz her kes desteklediğiniz karsiligini alıyor

  2. güçlünün yanında olmayı öğrenemedik. bu kafayla tüm illerin gerisinde kaldık.ordu bizim ilden daha mı az solcu.onlarında belediyesi dsp idi.şimdi tüm ilçeler akp.ve meyvesinide alıyorlar.görürsünüz havalimanıda onların olacak….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir