Siyaset

CANİKLİ: BAŞBAKAN’I DEVİRECEKLER…

AK PARTİ GURUP BAŞKAN VEKİLİ NURETTİN CANİKLİ, BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKTI
AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayların arkasındaki tek planın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek olduğunu ifade etti.
Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Taksim Gezi Parkı’nda meydana gelen eylemleri değerlendirdi.

 

Dün Çorlu Gazeteciler Derneği’nde konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Canikli, gösterilerin arkasındaki tek planın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek olduğunu belirtti.
Canikli, yaptığı açıklamada, “Dış odaklar Başbakan giderse her şey rahatlar her şey normale döner şeklinde aktarıyorlar. Sonra Almanların 3. havaalanına çok büyük itirazları vardı. Bir ara Lufthansa ile THY ile arasında ilişkiler ile ilgili olarak haberler çıktı. THY`nin çok hızlı büyümesi, bazı hava yolu şirketlerini almak istemesi Almanları, Lufthansa`yı çok rahatsız etti. O zaman bu rahatsızlıklar gündeme gelmişti. 3. havaalanının yapılması demek THY`nin önünün açılması demek ve kimsenin tutamayacağı bir noktaya gelmesi demektir. Almanların bundan rahatsız olduğunu biliyoruz. İngilizlerin Kanal İstanbul`dan rahatsız olduğunu biliyoruz. Lozan Antlaşması, Montrö Sözleşmesine aykırıdır diye rahatsız olduklarını biliyoruz. Aynı İngiltere ve Almanya`nın yaptığımız nükleer şeylerden rahatsız olduklarını biliyoruz. Bunları çok açık bir şekilde ifade ettiler. Bunlarla arasında direkt bir bağlantı var mıdır? Tespit olarak henüz yok maddi olarak delil yok ama ben bu aradaki bağa şahsen yürekten inanıyorum.” Dedi.
Canikli, “BBC böyle yapacak bir anda canlı yayında saatlerce Türkiye`ye bağlanacaklar ve Türkiye`de Türk baharı başladı ve bu iş bitiyor, Tayyip Bey gidiyor, desteği kalmadı diyecekler. Bütün yayınlar böyle. Büyük fotoğrafın bir yerinde duran o masum görüntü duruyor ama daha sonra büyük fotoğrafa baktığınızda bütün bunların hepsi belgelendi müthiş bir organizasyon söz konusu. Organize, saat gibi tıkır tıkır işleyen bir sistem var ve maalesef CHP’de sonuna kadar boğazına kadar bu işin içinde” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir