GiresunManşet ÜstüSiyaset

CAN ACEMİLİK ATIYOR

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can, seçim çalışmalarına  başladı. Can, ilk olarak; İl Başkanı Hasan Aydın ve parti yöneticileriyle birlikte Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'nı (GTSO) ziyaret etti.

TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve GESOB Başkanı Ali Kara’ya Giresunla ilgili düşüncelerini anlatan Can , “Biz Giresunlular olarak bu kenti gerek siyasiler, gerek güç odakları, STK’lar bir araya gelip şehrin sıkıntılarını görüşmek ortak akıl yürüterek kentin sorunlarını çözmek zorundayız.  Bu kentte yaşayan herkes elini taşın altına koymalı. Çok kolay çekişiyoruz, küsüyoruz. Bunu aşmalıyız. Tıpkı bir ailede olduğu gibi bir bütünlük içinde ortak akıl üretmeli ve tavır almalıyız” dedi.

Yılmaz Can, “Eğer seçilir ve belediye başkanı olursam söz veriyorum, şehrimin menfaati için kim olursa olsun, hangi zihniyetten olursa olsun, kim ortaya bir fikir veya bir proje koyarsa o fikri almaya ve masamın üzerine koymaya hazırım” diye konuştu.

Kentin en önemli sorununu çarpık imarlaşma ve trafik olarak gören Can, “ Biz eğer göreve seçilirsek aldığımız destekle  Çevre ve Şehircilik Bakanımızla ele ele olacağız. Buradan vaat ediyorum Belediye Başkanı olursam tüm Sivil Toplum Kuruluşları veya herhangi bir Siyasi Parti temsilcilerinden her türlü fikri, projeyi dinlemek ve dikkate almak en başlıca görevlerimden olacaktır.” Sözünü verdi.

KARA:İKTİDARLA BELEDİYE BÜTÜNLÜĞÜNDEN GİRESUN KAZANIR

Ziyaret sırasında GESOB Başkanı Kara’dan Can’a üstü kapalı destek geldi. Kara, “Şüphesiz iktidarın ve belediyenin ortak ve bütünlük örneği göstermesi şehrimizin kazanması demektir.  Bu gün baktığımız zaman, Giresun’un sorunları veya sıkıntıları çok ciddidir. Biz şehrimizin menfaatleri doğrultusunda kim ne istiyorsa her türlü desteği vermeye hazırız “ dedi.DSCF5415ÇAKIRMELİKOĞLU: HÜKÜMETLE KAVGA OLMAMALI

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise “ Giresun birlik ve beraberlik konusunda sıkıntıları yıllardır yaşıyor. Biz sivil Toplum Kuruluşları olarak Giresun’un geleceğini kurtarmak adına  elimizi taşın altına koymaya hazırız. Hükümetle kavgalı yapıda değil, büyük projelere imza atılması gerekir. İktidar la Belediyenin ortak hareket etmesi şüphesiz Giresun’a kazanım sağlayacaktır. Biz kişisel değil toplumu düşünüyoruz. “ diye konuştu.

Yılmaz Can’ın ilk günkü gezisine aday adaylarından İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ile Mete Bahadır Yılmaz’ın da katılması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir