Giresun

CAMİLİ’DE KOLTUK-KANAPE ÜRETİLECEK

Giresun merkeze bağlı Camili Köyünde, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan ilkokul binası,  koltuk-kanepe İmalathanesi oldu.  2000m2lik kapalı alan ve 50 kişinin çalışacağı eski okul binasında açılan imalathanede aylık 700 kanepe üretilecek.

Tesisin açılışını yapan Vali Hasan Karahan, böylesi güzel bir yatırımın Camili gibi güzide bir köyümüzde hayata geçirilmesinden duyduğu mutluluğu belirterek, “Gerçekten Giresun’umuzda zayıf olan teşebbüs ruhunu gördükçe birazcık destekle biraz daha güçlenir mi diye elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Bugünde böyle bir konu var. Hanım bir girişimci bu işe gönül vererek çaba sarf ederek bu güzel yatırımı Camiliye ve ilimize kazandırdı. Böyle bir Cuma gününde insanların iş ekmek kapısı olan kapıyı açıyoruz. Hayırlı olsun emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Teşebbüs sahiplerini kutluyoruz. “dedi. İlimizin dağlık ve engebeli coğrafi yapısından dolayı yatırımlar için yer sıkıntısı yaşandığını belirten Vali Karahan, “Giresun’da yer kıtlığı var. Özellikle arazi çok kıymetli yer bulunması büyük paralara mal oluyor. Okullarımız boş maalesef. Okullarımızı bu amaçlarla kullandırmaya hazırız.”şeklinde konuştu.

2014-212-3

Duaların ardından açılış kurdelesi Vali Karahan ve Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından kesildi. Vali Karahan ve konuklar imalathaneyi gezerek ürünleri inceledi. Ürünleri beğenen konuklar Yalçın Çakmak ve eşini kutladı.

Açılışa Defterdar Sedat Ayyıldız, Müftü Muhittin Oral, Belediye Başkan adayları Prof. Dr. Yılmaz Can ve Dr. Orhan Erzurum, siyasi parti yetkilileri, bazı sivil toplum kuruluş yetkililer ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir