Eğitim

BÜTÇE MARATONU SÜRÜYOR

REKTÖR ATTAR VE EKİBİ GİRESUN İÇİN YOLLARDA…ANKARA’DA BULUNAN GRÜ HEYETİ MALİYE BAKANLIĞI’NA BÜTÇE İLE İLGİLİ TALEPLERİNİ İLETTİLER. 

efd9e0f5d1

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Kosova Cumhuriyeti’nde Türk-İslam Dünyası’na katkılarından dolayı aldığı Hizmet Ödülü töreninden sonra ayağının tozuyla Ankara’ya giderek 2014 yılı bütçe görüşmelerine katıldı.

Maliye Bakanlığı ilgili birimlerindeki görüşme trafiği. Bütçe Uzmanı Emre Dağ’ın da katıldığı toplantı ile başladı.   Toplantıda Rektör Attar,  üniversitenin 2014 yılı için temizlik hizmetleri, güvenlik hizmetleri, taşıt kiralama ödeneklerinin artırılması, yeni hizmete açılan akademik birimlerin hizmet binalarının kiralanması ödeneklerinin desteklenmesi, bilimsel araştırma projeleri (BAP) ödeneklerinin artırılması, üretime yönelik mal alımı ödeneklerinin artırılması, uluslararası sempozyum ve konferansların yapılmasına yönelik ödeneklerin desteklenmesi ve idari bütçeyle ilgili bütçe taleplerini iletti.

Rektör Attar, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü İsmail İlhan Hatipoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Berrin Dikmelik ve Daire Başkanı Hüseyin Işık’la da görüşerek bütçe taleplerinin karşılanması içi desteklerini istedi5f47acbb79

“GELİŞEN VE YAYGIN BİR ÜNİVERSİTE OLDUĞUMUZ İÇİN İHTİYAÇLARIMIZ ARTMAKTADIR”

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, görüşmelerde yaptığı konuşmada, üniversitemizin yeni açılan akademik birimleri ve yeni eğitim-öğretim döneminde 30 bini geçmesi beklenen öğrenci mevcuduyla yeni fakat büyüyen bir Üniversite olduğuna dikkat çekti. Attar, “ İlimizin kalkınması için ilçelere dağılan yaygın bir yapıya sahibiz. Bizim kampus alanımız tüm Giresun’dur. Bunun için doğal olarak ihtiyaçlarımızda daha fazladır. Gerek talep ettiğimiz konularda, gerekse genel anlamda bütçe olarak çok daha fazla destek ve ilgiye ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu görüşmelerimizi de bu yüzden önemsiyor ve derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Üniversitemizle ilgili bütçe taleplerimiz değerlendirilirken bu hususların dikkate alınacağını umuyoruz” diye konuştu

Bütçe görüşmeleri için Ankara’ya giden GRÜ heyetinde; ayrıca Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Genel Sekreter Bünyamin Kaya, Strateji Daire Başkanı Salim Ertürk, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hüseyin Pehlivan ve Strateji Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ayşegül Oksal yer aldılar.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir