Giresun

BURAK CAN’IN BABASINDAN SAĞ DUYU ÇAĞRISI

Berkin Elvan eylemleri sırasında Okmeydanı'nda bir grubun silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun (22) babası, başka acılar yaşanmaması için sağduyu çağrısında bulundu. 

Olayın nasıl yaşandığını anlatan acılı baba, "Ben akşam evde yemek yedim, oturuyordum oğlum işten geldi. Ben daha sonra dışarı çıktım. Annesine demiş 'ben dışarı çıkıyorum.' Annesi de 'dışarıda olaylar var çıkma' demiş. Yalnız bizim olduğumuz mevkide olay olmaz. 200 metre yukarıda olayların olduğu yerde vatandaşlar toplu halde yürüyerek geliyorlar. Işıklar sönüktü. Onlar toplu halde geliyor, bunlar da 3 arkadaş kol kola girip onları gözlüyorlar. O grup bizimkilerin üzerine geliyor. Her şey 10 dakika da oluyor. 10 dakikada kör kurşun geliyor, isabet ediyor. Kurşun eylemcilerden gelmiş. Bizimkiler sadece merak edip bakıyorlar. Zifiri karanlıkta mermi geliyor, olduğu yere yığılıyor. Kurşun bir taraftan girmiş, diğer taraftan çıkmış" dedi.

Oğlunun 3 ay önce askerden geldiğini ifade eden baba, "Benim hiçbir tarafla ilgim yok. Bizler Türk'üz, vatanımız tek. Bu olayları biz tasvip etmiyoruz. Bir çocuğu ileri sürerek ülkenin altını üstüne getirmenin bir anlamlı yok. 15 yaşındaki bir çocuk mu ölmeseydi Türkiye'yi kurtarıyordu. Onu bahane edip bu hadiseleri yapıyorlar. Okmeydanı'nda kırmadıkları yer kalmadı. Herkesin evladı var. Bugün benim canım yanıyor, yarın başkasının yanar. Bu gençlere yazık" diye konuştu.

Sağduyu çağrısında bulunan Halil Karamanoğlu, "Hep bir, beraber olacağız, bu ülkeyi kimseye böldürtmeyeceğiz. Biz Türk'üz, Müslüman'ız, bu ülkeyi Türk'ten başkası idare edemez" şeklinde konuştu.

Öte yandan gencin cenazesinin, İstanbul'da kılınacak cenaze namazının ardından Giresun'un Alucra ilçesine gönderileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir