Giresun

BURAK BEKTAŞOĞLU, GİRESUN İÇİN ‘ACİL AŞI’ ÇAĞRISI YAPTI

CHP önceki dönem merkez ilçe başkanı Ecz.Burak Bektaşoğlu, ilimizde son dönemde artan Koronavirüs vaka artışına dikkat çekerek, öncelikli aşı çağrısı çağrısı yaptı.
“Yayımlanan tablo vahim ve endişe verici. Giresun’da günlük vaka sayısı 300 sınırında. Koronavirüsün üçüncü pikini yaşıyoruz”değerlendirmesinde bulunan Bektaşoğlu, “Eğer bu süreç doğru yönetilemezse, bulaşıyı önleyici akılcı kurallar hayata geçirilmezse, hasta ve vaka sayıları artacak, yüksek riskli bölge olmaya devam edeceğiz. Bu durumda bizler daha uzun bir süre yaşamdan birbirimizden, sevdiklerimizden uzak kalacağız, sağlıkçılarımız daha fazla çaba içinde olacaklar.
1 yılı aşkın süredir kepenkleri kapalı esnafımız, kahve, lokanta restoran ve kafe sahipleri, çalışanları daha fazla bedel ödeyecek” dedi.
“GİRESUN ÖZEL AŞI PROGRAMINA ALINMALI”
Burak Bektaşoğlu, Giresun’daki virüsteki artışı durdurmak için geçici önlemlerden çok kapsamlı bir aşı programı uygulanmasını istedi. Bektaşoğlu, yaptığı çağrıda şunları söyledi: “Bu tabloyu değiştirmek için sokağa çıkma yasağı, tam kapanma ve diğer geçici önlemlerden çok öncelikle; en fazla vakanın olduğu ve arttığı Giresun’da süratle ve çok sayıda vatandaşımızı kapsayacak aşılama programı uygulanmalıdır.
Giresun milletvekillerini, Giresun Valisi ve belediye başkanlarını Türkiye’de 100 bin nüfusa göre en fazla vaka artışı olan ilimizin bu özel durumunu Sağlık Bakanlığı’na iletmelerini, özel aşı programı talep etmelerini bekliyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir