AktüelGiresun

BÜLENT BEKTAŞOĞLU 30 AĞUSTOS’U DEĞERLENDİRDİ

"ZAFERİN KAZANILMASINDA OSMAN AĞA, HÜSEYİN ALPARSLAN VE GİRESUN UŞAKLARININ BÜYÜK KATKISI VAR"

CHP 25.26.Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 30 Ağustos 1922’de bir çağın kapandığını belirterek “asırlardır hep hür ve bağımsız yaşamış olan yüce Türk milleti, bu tarihte; Anadolu’dan bütün dünyaya esaret altında yaşayamayacağını bir kez daha göstermiştir. Olağanüstü bir cesaret, azim ve kararlılıkla emperyalizmi yenerek bütün mazlum milletlere de örnek olmuştur” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu, değerlendirmesini şu cümlelerle sürdürdü: “Bu zaferin kazanılmasında, Atatürk’ün başkomutanlığındaki kurtuluş ordusuna katılarak, Polatlı’da, Sakarya’da, Afyon’da Dumlupınar’da ve diğer cephelerde ülkemizin bağımsızlığı için can ve kan veren Osman Ağa ve Hüseyin Avni Alparslan’ın kurduğu 42 ve 47 gönüllü alayın, Giresun Uşaklarının büyük katkısı vardır.

Tarihin her döneminde vatan savunmasında, bütün cephelerde yer alan Giresunlular, Başkomutanlık Meydan Muhaberesinde de en ön saflarda savaşarak kahramanlık destanı yazmışlardır.

Onları ve başta ebedi ve ezeli, ilelebet ve ebed müddet Başkomutanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü ve diğer kahramanlarımızı anıyor, bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Ruhları şadolsun.
Bıraktıkları miras korunacak, mücadeleleri cumhuriyet, demokrasi ve tam bağımsız Türkiye mücadelemize ışık olacaktır.

Zafer Bayramımız kutlu olsun”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı