GiresunManşet Üstü

BULANCAK’TA YAĞMUR AFETİ…

Meteoroloji, RizeTrabzon ve Giresun çevreleri için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre, bugün RizeTrabzon ve Giresun çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanağın aralıklarla etkili olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada vatandaşların, su baskını, sel, heyelan, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar ve trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiği belirtildi. 

2014-662-3

YAĞMUR BULANCAK'I VURDU

Öte yandan dün akşam saat 21:30 sıralarında başlayan ve metrekareye 124,8 kg düşen aşırı yağışlar özellikle Bulancak ilçemizde etkili oldu. 

Aşırı yağış nedeniyle, Bulancak ilçemizde Saraçlı, Ucarlı, İhsaniye, Bulancak, Toprakdeğirmeni, İsmetpaşa, Ballıca, Bahçelievler, Sanayi, Güzelyalı, Acısu Mahallelerinde 150 işyeri ve 300 konut su baskınına uğrarken, bu mahallelerin çamurla kaplandığı,  kanalizasyon ve rögarların tıkandığı, yollarda derin çökmelerin meydana geldiği görüldü.

Bölgede İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince  hasar tespit çalışmalarına başlanmış olup, su tahliye çalışmaları da devam ediyor.

Etkili olan yağış nedeniyle rögar kapağının çökmesi sonucu bir vatandaşımız suya kapılarak bacağı kırıldı. Vatandaşlar tarafından kurtarılan yaralı vatandaşımız hastanede tedavi altına alındı.Ayrıca su taşkını nedeniyle aracıyla çukura düşen bir vatandaş ta Belediye iş makinası yardımı ile kurtarılırken, ilçede gece boyunca elektrik ve su kesintisi meydana geldi.    

Bulancak sanayi mahallesi sanayi sitesi karşısında bulunan viyadük altında tepelerden gelen sel nedeni ile tıkanmalar meydana gelirken, Ordu-Giresun karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir