Aktüel

Bulancak’ta metruk binalar yıkılıyor

Bulancak Belediyesi, ilçedeki metruk kalmış ve uygunsuz kullanıma maruz kalan eski binaları yasal süreçleri tamamlandıktan sonra yıkıp enkaz ve arsa temizliği yaparak kaldırılıyor.

Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3194 sayılı İmar kanununun 39. Maddesine dayanılarak ve başkanlık oluruyla yıkım kararları alınan metruk yapıların yıkım işlemleri sürdürülüyor. Yıkılan binaların enkazları da kaldırılarak arsa temizlikleri de yine Belediye tarafından yapılıyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta İhsaniye Mahallesi Şube Sokak’ta bir bina ve İhsaniye Mahallesi Lale Sokakta 3 metruk bina yasal süreçleri tamamlanarak yıkımı ve enkaz temizliği gerçekleştirildi.

Yıkım çalışmalarını yerinde izleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizde metruk kalmış ve uygunsuz kullanıma müsait 40’a yakın  eski binayı yasal süreçlerini tamamlayarak yıktık ve arsa temizliklerini yaptık. Bu binaların yıkılması çevre/mahalle güvenliği ve huzuru için büyük önem arz ederken, virane görüntülerini de ortadan kaldırmış oluyoruz. Her alanda ve anlamda hizmet eden Belediyecilik anlayışıyla çalışmaya ve üretmeye devam ederken, ilçemizin de her anlamda kalkınması, güzelleşmesi ve yeniden dönüşümü için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir