Giresun

BULANCAK’TA DENİZ CAN ALDI

ENES TORAMAN'DAN SONRA KUZENİ MERT DEMİR'İN DE CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Karadeniz’de deniz mevsimi boğulma vakasıyla başladı.
Giresun’ un Bulancak ilçesinde denizde kayboldukları belirlenen lise öğrencisi ki kuzen denizde boğularak can verdi. Okul çıkışında serinlemek amacıyla denize giren Enes Toraman (17), akşam saatlerinde boğulmuş olarak bulundu. Teyzesinin oğlu Mert Demir (18)’in ise, kaybolduktan bir gün sonra cansız bedenine ulaşıldı.
Olay akşam saatlerinde , ilçenin Pazarsuyu mevkisindeki balıkçı barınağında meydana geldi. Vatandaşların kumsalda sahipsiz giysiler ve eşyalar görerek polise haber vermesiyle gelen ekipler cep telefonlarından önce gençlerin kimliklerini belirledi ve ardından da denizde arama çalışmaları başlatıldı. Sahil Güvenlik ekipleri, AFAT, Giresun ve Bulancak Belediyesi itfaiye müdürlüğü sualtı arama ve kurtarma ekipleri ve özel dalgıçların katılmasıyla yapılan aramalar sonunda akşam saatlerinde önce Enis Toraman’ın cansız bedenine ulaşıldı.
Bu sabah yeniden başlayan çalışmalar sonunda Mert Demir’in de cenazesi de saat 11.00 sıralarında denizden çıkarılarak Bulancak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gençlerin bugün toprağa verilmeleri bekleniyor.
Öte yandan olayla ilgili Bulancak Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması sürüyor. İlk belirlemelere göre Toraman ve Demir okul çıkışında geldikleri kumsalda serinlemek amacıyla denize girdi. Ancak denizdeki dalganın savurmasıyla panikleyerek akıntıya kapılıp gözden kayboldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir