Giresun

BULANCAK’TA CİNNET CİNAYETİ

ŞİZOFREN HASTASI BALTAYLA REHİN ALDIĞI ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ, KARDEŞİNİ YARALADI. SALDIRDIĞI POLİSLER TARAFINDAN VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Giresun’un Bulancak ilçesinde cinnet getiren ve şizofren tedavisi gören bir şahıs, annesini baltayla keserek öldürdü, kendisine engel olmak isteyen kardeşini de yaraladı. Olaya müdahale etmek isteyen iki polisi de yaralayan saldırgan, vurularak etkisiz hale getirildi.
ANNESİ, KARDEŞİ VE KARDEŞİNİN HANIMI İLE BEBEĞİ REHİN ALDI
Alınan bilgiye göre olay bugün saat 15.00 sıralarında Pazarsuyu köyü Emecen Mahallesi Köklük mevkinde oldu. Cinnet getiren 36 yaşındaki Turgut A. isimli kişi henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştığı annesi Şükriye Alkan’ı, girebi tabir edilen kesici aletle boğazını keserek öldürdü. O sırada aynı yerde bulunan abisi Hasan A. kendisine müdahale edince O’nu da ağır şekilde yaraladı. Kardeşinin karısı ve 8 aylık bebeğini bir süre rehin aldı. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polislere de saldıran Turgut A. iki polisi de yaraladı. İkna olmayan ve teslim ol çağrılarına girebiyle saldırarak karşılık veren Turgut A, yaraladığı polislerden birisi tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.
Olay sonrasında yaralanan polis memurları Merdol A. ve Mehmet T. İle abi Hasan Alkan 112 Acil ekibi tarafından Bulancak Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.
MUHTAR: “ EVDEN ÇIKTI ÜZERİMİZE YÜRÜDÜ”
Görgü tanıklarından saldırganın akrabası  köy muhtarı Mustafa Alkan, Turgut T’nin Samsun’da tedavi gördüğünü ve ilaç kullandığını söyledi. Dehşet anlarını anlatan muhtar, Turgut T’nin evden hızlıca çıkıp herkesi kesmek için hamle yaptığı sırada korunmak amaçlı kendisinin de ateş ettiğini o sırada polislerin vurarak saldırganı etkisiz hale getirdiklerini anlattı. Mustafa Alkan, “Eğer vurulmasaydı yengesi ve bebeği de kesebilirdi” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir