Spor

BULANCAK’TA ATIŞ YARIŞMASI

Üç kategoride toplamda 200 yarışmacının katıldığı “2. Geleneksel Gündoğdu Av Bayii Bulancak Özel Tabanca-Yivli Tüfek ve Tek Kurşun Yarışmaları” bugün (31 Mayıs 2015 Pazar günü), Pazarsuyu Jandarma Atış Poligonunda yapıldı.g10

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bulancak Belediyesi ve Bulancak Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen yarışmalarda; 25 metre Tabanca 75 metre Tek Kurşun ve 125 metre Yivli Tüfek kategorilerinde mücadele sex izle eden yarışmacılar 5’er atışlık ve puanlama usulü değerlendirme ile hünerlerini sergilediler. Giresun ve Ordu bölgelerinden toplam 200 yarışmacının rekabet ettiği yarışmalar oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçti.

Atıcılık Antrenörü Zafer ÇAMALTI’nın sunumu ve Emekli Astsubay Eyüp TELLİ’nin Başhakemliğinde gerçekleştirilen yarışmalarda;

Tabanca atışlarında (Tam Puan 50); 
1. Muhammed ÇOŞAR – 45 Puan (Ordu Bölgesi),
2. Ütğm Engin OZAN – 40 Puan (Bulancak),
3. Nayim GÜNDOĞDU – 37 Puan (Gündoğdu Av Bayii)

Tek Kurşun Atışlarında (Tam Puan 60);
1. Aşkın ULUDAĞ – 54 Puan (Ordu Bölgesi),
2. İsa GÜNDOĞDU – 53 Puan (Gündoğdu Av Bayii)
3. Onur ÖZKAN – 52 Puan (Bulancak Avcılar ve Atıcılar Derneği)

Yivli Tüfek Atışlarında (Tam Puan 50);
1. Erhan GÜLEN – 45 Puan (Giresun Avcılar ve Atıcılar Derneği)
2. Mehmet Ali MEMİŞ – 44 Puan (Giresun)
3. Alb. Hamza ÇÖMEZ- 44 Puan (Giresun)
oldular.

Yarışma ödülleri olarak; Tabanca birincisine Yavuz 16 tabanca, Tek Kurşun ve Yivli Tüfek birincilerine otomatik av tüfeği, ikinci ve üçüncülere çeşitli ödüller ile kupa ve madalyaları törenle takdim edildi.

Yarışma alanında; GİRSAN Silah Sanayi, Ata Silah Sanayi ve Bulancak Avcılarından Özgür EFENDİOĞLU’nun Trofe (Doldurulmuş Av Hayvanları Sergisi) stantları katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Gündoğdu Av Bayii sahibi Nayim Gündoğdu, yarışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve oldukça ilgi çeken yarışmalarımızın ikincisini düzenlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Çok güzel bir ortamda ve oldukça yüksek katılımla gerçekleşen yarışmalarımıza gösterilen ilgiden dolayı herkese çok teşekkür ediyor, dereceye giren arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu organizasyonumuz bir kez daha göstermiştir ki; bölge halkımızın atıcılık konusunda ki merakı ve ilgisi çok yüksektir. Son yıllarda bölgemizde gerçekleşen organizasyonların hepsi aynı ilgi ve alakayı görmektedir. Bu konuda en büyük beklentimiz bölgemize atış sporlarına uygun bir tesisin artık kazandırılmasıdır. Eğer tesis olursa çok daha güzel etkinlikler ve başarılar gelecektir. Yetkililerimizin bu anlamda da ilgisini ve desteğini bekliyoruz. Destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinliğe; Aykan İnşaat, Kesik Tarım Ürünleri, Çulfaz Tarım Ürünleri, Murat Fatsa ve Yıldız Haber Gazetesi Yarışma sponsorları olarak destek verdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir