Aktüel

BULANCAK’TA ATATÜRK ANITI YERİNDEN KALDIRILDI

"AYAK ALTINA KONULDU" ELEŞTİRİSİ YAPILDI

Bulancak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtı yıkımına başlanan eski belediye binası önündeki yerinden kaldırıldı. Anıtın yeni binaya değil de meydana konulması tartışma yarattı. Belediyeden yapılan açıklamada değişikliğin  yeni Hizmet Binası ve Yeni Kent Meydanı Projesi kapsamında geçici olarak yapıldığı kaydedildi. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bulancak Belediyesi Yeni Hizmet Binası İnşaatı ve Yeni Kent Meydanı düzenleme projesi kapsamında, devam eden inşaat ve proje çalışmaları gereği, bir taraftan eski Belediye hizmet binası söküm/yıkım işleri devam ederken, bir taraftan da Cumhuriyet Meydanında söküm işleri başlatılmıştır.

Proje gereği Cumhuriyet Meydanın’da bulunan, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Milli mücadelede yer alan Bulancaklı kahramanların tasvir edildiği anıt, devam eden yapım işleri (Meydan kazılarak altı otopark üstü meydan düzenlemesi yapılacak) ve konum değişikliği nedeni ile mevcut yerinden kaldırılmış ve meydan alanı içindeki geçici yerine yerleştirilmiştir. Proje çalışmaları tamamlandığında Atatürk anıtımız çok daha yakışır bir düzenlemeyle yeni konumundaki yerini alacaktır.

Bu konuda dillendirilmeye çalışılan olumsuz söylemlere itibar edilmemesi hususunda gerekli gördüğümüz bu açıklama vesilesiyle; bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir