GiresunManşet Üstü

BULANCAK OSB’DE SÜREÇ İLERLİYOR

AKP       İl Başkanı Hasan Aydın, Bulancak OSB’nin kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasını ‘müjde’ olarak duyurdu. Yazılı açıklama yapan Aydın, OSB’nin 2Giresun halkına vaat ettikleri “28 Günde, 28 Proje”den birisi olduğunu hatırlattı.  

Aydın, OSB’nin kurulacağı 473 bin metrekare alanın kamulaştırılması için 49 milyon lira ödeneğe  ihtiyaç duyulduğunu, son olarak gönderilen 13 milyon liralık ödenekle işlemin  tamamlandığını söyledi.

OSB’nin faaliyete geçmesiyle 3 – 4 bin kişiye istihdam sağlanacağını belirten Aydın, şunları söyledi:”kamulaştırma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte de OSB projesiyle ilgili alt ve üst yapı çalışmalarına da start verildi.

Şuanda OSB’nin imar planı bakanlıktan onay aşamasındadır. Alt yapı projeleri hazırlıklarına da başlanılırken, mümkün olan en kısa zamanda da arsa tahsisleri gerçekleşecektir.

Çok kısa bir zaman sonra OSB’de sanayi yatırımları yükselmeye başlayacak. Giresun ve Giresun halkımıza müjde olsun, halkımızın gözü aydın.

         Türkiye’de belki de bir havaalanına en yakın OSB olma özelliğine sahip olacak  Bulancak OSB, bölgenin en önemli prestijli projelerinden birisi olacaktır”.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir